Môžete si vyskúšať orientačný beh.
Môžete si vyskúšať orientačný beh. (Autor: Slovenský skauting)
Sportnet|21. mar 2017 o 00:00

Orientační bežci súťažili.

KOŠICE. Klub orientačného behu Kysak usporiadal 1. kolo osemdielneho seriálu pretekov oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu za účasti 113 pretekárov.

Pretekov sa v rámci mapového sústredenia zúčastnila aj skupina pretekárov z Maďarska. Trate boli situované v orientačne náročnom teréne v Slanských vrchoch v okolí jazera Izra.

V hlavnej kategórii mužov do 34 rokov na 5,2 km dlhej trati s prevýšením 150 m s 22 kontrolami v konkurencii 25 pretekárov zvíťazil Michal Krajčík za 32:40 min. pred Dušanom Slámom (obaja ATU Košice) za 35:12 min. Tretí skončil Ondrej Piják (Kobra Bratislava) za 37:26 min.

V kategórii žien na 4 km trati (prev. 145 m, 16 KS) po vyrovnanom súboji bola najrýchlejšia Antónia Šofranková za 39:40 min. pred Kristínou Krajčíkovou (obe ATU Košice), ktorá zaostala len 17 sekúnd a tretia skončila Maďarka Vanda Zsigmond (Diósgyör) so stratou 49 sekúnd.

V mládežníckych a veteránskych kategóriách si prvenstvá vybojovali: W-10: Júlia Pavelová (KOB Kysak), M-12: Jakub Janšo, W-14: Miroslava Velgosová (obaja ATU Košice) M-18: Demeter Ambrus (Maď.), W-18: Ľuboslava Velgosová, M35-: Juraj Mihalič (obaja ATU Košice), W35-: Alena Ďurčová (Žilina), M45-: Peter Barcík (BK Sliač), W45-: Szilvia Várady, M55-: Lászlo Hrenkó (obaja Maď.), M65-: István Vincze (ATU Košice).

V kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia zvíťazil Ondrej Kvaka pred Ľubomírom Krajňákom a tretí skončil Ľudovít Pavela (všetci KOB Kysak).