Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Bardejove sa rozhodne o futsalových finalistoch

Sportnet|Publikované 25. jan 2013 o 23:00

Regionálna 3b Extraliga vo futsale po skončení základnej časti pokračuje semifinálovými play off zápasmi, ktoré definitívne rozhodnú o finálovej dvojici.BARDEJOV. Hrá sa zajtra popoludní v bardejovskej športovej hale a obe semifinálové dvojice tam odohrajú dvojzápas so súperom, ktorého mu určilo poradie v konečnej tabuľke základnej časti. Hrá sa na dva zápasy, rozhodujú body a skóre po oboch z nich. V prípade rovnosti rozhodnú o postupujúcom penalty.

Prvou dvojicou je domáci Partizán Bardejov a Oscar Sabinov. Sabinovské družstvo je jednoznačným favoritom tohto dvojzápasu, veď v základnej časti vyhralo s Partizánom oba zápasy 6:4 a 9:1. Oscar v tejto sezóne predvádza kvalitné a vyrovnané výkony, k jeho hviezdam patria Kuchár, Molčan i Beliš.

Bardejovčania majú mladé ambiciózne družstvo a urobia v domácom prostredí všetko pre to, aby favorita zaskočili. Ťahúňmi družstva sú Kamidra, Prusák a Sališ, veľa bude záležať od výkonu brankára.

Druhá dvojica je nesmierne vyrovnaná a o postupujúcom rozhodne momentálna forma, optimálna zostava a určite i trocha šťastia. Union Poprad má v tíme mladých, ale už skúsených hráčov, ktorí prešli reprezentačnou U21.

Výborne chytá Alexa, v poli trojicu bratov Troppovcov vhodne dopĺňajú Rackovský, Beller a Sabo. Úspech v semifinále je pre Union len prvým krokom k celkovému úspechu.

Jeho súperom bude Košický Lavacom, ktorý má trocha problémy zo zostavou, napriek tomu ide do dvojzápasu s jasným cieľom vyhrať. Má skvelého Stahuru v bráne, v poli má Lavacom dve vyrovnané štvorky, ktoré mu umožňujú hrať vo vysokom nasadení počas celého zápasu.

Zápasy rozhodujú medzinárodný futsalový rozhodca Marián Gál a Vlastimil Kuspán. Finále sa hrá v nedeľu o týždeň a jeho miesto bude určené podľa finálovej dvojice.

Nedeľa, 27. januára – ŠH Bardejov

O 16.00 hod.: Partizán Bardejov – Oscar Sabinov, o 17.00 hod.: Lavacom Košice – Union Poprad, o 18.00 hod.: Oscar Sabinov – Partizán Bardejov, o 19.00 hod.: Union Poprad – Lavacom Košice.

Tabuľka po základnej časti

1. Oscar Sabinov 6 4 1 1 36:21 13
2. Union Poprad 6 3 2 1 34:23 11
3. Lavacom Košice 6 3 1 2 27:23 10
4. Partizán Bardejov 6 0 0 6 16:46 0

Najlepší strelci: 11 gólov – Seman (Lavacom Košice), po 7 gólov – Beliš a Molčan (obaja Oscar Sabinov)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.