Úspechy karatistov: Klub z Prešova mal medailovú žatvu

Majsterka SR Ingrid.
Majsterka SR Ingrid. (Autor: KKJ)
Michal Frank|23. máj 2017 o 00:00

Prešovské decká doniesli zo slovenského šampionátu deväť medailí.

PREŠOV. Sezóna karatistov vrcholí. Pred majstrovstvami Slovenska čakala na deti prešovského karate klubu Junior kvalifikačná súťaž.

Prešov karate kids na nej v Košiciach získali dovedna 50 medailí a väčšina členov 32-členného kádra sa kvalifikovala na slovenský šampionát.

Svojím výkonom prekvapili najme bratia Baluchovci, Sebastían Stačík, Dominika Hošková, súrodenci Kočišovci, Dávid Lukáč, Viktória Sabolová a ďalší nováčikovia. Informoval o tom tréner tímu Ľubomír Čiernik.

Úspešný šampionát

Potešil ho aj výsledok na samotných majstrovstvách Slovenska v karate detí, ktoré boli 15. 5. v Košiciach.

Prešovskí športovci na nich získali dve zlaté, tri strieborné a štyri bronzové medaily.

Z titulu majstrov SR sa tešili vo svojich kategóriách kumite Ingrid Salaganičová a Matej Krajňák.
Matej v prešovskom finále v kategórii 8.-9-ročných zdolal v prešovskom finále talentovaného Gregora Lehotského.

Striebro brali i Sofia Halecká, Melánia Laciová a bronz Marko Kašprišin, Sofia Halecká i dve družstvá (Halecká, Košičová, Vaľková, resp. Laciová, Košičová, Vaľková).

Majster SR Matej.
Majster SR Matej. (Autor: KKJ)

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY - MY, č. 20/2017, v predaji od 23. 5. do 29. 5.

Domov»Sportnet na východe»Úspechy karatistov: Klub z Prešova mal medailovú žatvu