U nováčika nezaváhali, až na prvý set

Sportnet|21. nov 2012 o 00:00

Volejbalistky Sp. Novej Vsi v Bratislave s Vivus-om nezaváhali a vyhrali 3:1, stále však zostávajú na treťom mieste v extraligovej tabuľke.

SP. NOVÁ VES. Rozhodne to nebol zápas z kategórie dobrých volejbalových.

Spišiačky začali tak, že prvý set prehrali a schyľovalo sa (po COP Nitra) k ďalšiemu prekvapeniu, pretože druhý set uhrali iba v koncovke na 23 bodov, čím vyrovnali na 1:1.

Potom už hostia kraľovali a boli jasne na koni. Čo nás môže z tohto zápasu tešiť, sú 3 body. V tabuľke sa poradie nezmenilo, pretože Pezinok aj Paneurópa svoje zápasy jasne vyhrali.

Tréner žien VK Spišská Nová Ves Zdenek Hauer hodnotil stretnutie nasledovne: „V prvom sete sme nastúpili, ako by sa nič nemohlo stať, bez nasadenia a sebavedomia, ustráchane s obrovským množstvom chýb a nadšene hrajúce domáce hráčky to vycítili a s vysokým herným nasadením vyhrali prvý set. Očakávaný herný nápor hostí neprišiel ani v druhom sete. O tesnom víťazstve v druhom sete rozhodli skôr chyby domácich v koncovke ako kvalita na strane hostiek. Od tretieho setu do konca zápasu už mali iniciatívu v rukách hráčky SNV, aj keď sériami chýb si skomplikovali koncovku 4. setu. Predviedli sme nevýrazný výkon s minimom volejbalovej kvality. Jediným pozitívnym momentom bolo od polovice druhého setu do konca zápasu herné nasadenie, povzbudzovanie a hlasový prejav.“

VIVUS Bratislava – VK Spišská Nová Ves 1:3 (22, -23, -12, -22).

VK SNV: Kubová, Gaššová, Harčárová Jakábová, Becková, Olejníková, libero Vartovníková (Slančová, Fábryová, Böhmerová, Mikušová).

8.VIVUS Bratislava 9 0 9 4:27 0

V 10. kole hrajú ženy v sobotu 24. novembra, keď hostia Paneurópu Bratislava. Hrá sa v športovej hale už o 14. hodine.