Tysz zvíťazil v tohtoročnej premiére orientačných bežcov

Na štarte neskorší víťaz pretekov Adam Tysz (s čelenkou).
Na štarte neskorší víťaz pretekov Adam Tysz (s čelenkou). (Autor: Anton Onder)
Sportnet|14. jan 2020 o 14:27

Dosiahol druhé prvenstvo v zimnej sérii.

KYSAK. Klub orientačného behu Kysak usporiadal prvé tohtoročné preteky v orientačnom behu vo východoslovenskom regióne s názvom „Trojkráľová buzola 2020“ za účasti 80 pretekárov.

Uvedené preteky boli súčasne štvrtým podujatím zimnej O-série pretekov v orientačnom behu.

Štyri rôzne trate podľa dĺžky i orientačnej náročnosti bez rozdielu veku i pohlavia boli situované väčšinou v intraviláne obce Kysak, ale aj v priľahlom lese.

Na stupni víťazov pretekári ATU

Na najťažšej A-trati dlhej 3,77 km s prevýšením 195 m a 14 kontrolami v konkurencii 18 pretekárov zvíťazil Adam Tysz za 27:13 min., čím zaznamenal po víťazstve na Mikulášskej čižme druhé prvenstvo v zimnej O-sérii pretekov.

Druhý Michal Krajčík v cieli zaostal 1:04 min. a tretie miesto obsadil Lukáš Simočko (všetci ATU Košice) za 30:39 min.

Za vedúcim triom Košičanov finišoval domáci Libor Semančík (KOB Kysak) a piaty skončil Michal Lami.

Na šiestom mieste dobehla jeho manželka Katarína Lamiová (obaja ATU Košice), ako najrýchlejšia zo štartujúcich žien na rovnakej trati.

Kuriozitou na B-trati bol triumf Janšovcov, pričom zvíťazil syn pred otcom.

Na ďalších troch tratiach si ocenenia do 3. miesta vybojovali:

B-trať (2,83 km, prev. 185 m, 13 KS) - 27 štart.: 1. Jakub Karol Janšo 32:09 min., 2. Karol Janšo (obaja ATU Košice), 3. Gabriel Legáth (KOB Kysak),

C- trať (2,26 km, 100 m, 10 KS) - 19 štart.: 1. Tomáš Legáth 30:39 min., 2. Šimon Stano (obaja KOB Kysak), 3. Ema Jurašková (ATU Košice),

D-trať (1,51 km, 45m, 5 KS) – 16 štart.: 1. Matúš Šefara 14:09 min., 2. Sofia Marko (obaja ATU Košice), 3. Klaudia Onderová (Metropol Košice).

Domov»Sportnet na východe»Tysz zvíťazil v tohtoročnej premiére orientačných bežcov