Turisti východniarov neohrozili

Sportnet|12. dec 2005 o 00:00

V 9. kole extraligy sa na východe predstavilo družstvo Žiliny a jeho pôsobenie na ihrisku sa len veľmi ťažko dá nazvať volejbalom s puncom najvyššej

súťaže. Ani Humenné, ani Prešov nemali žiadne problémy a udržali si postavenie v tabuľke. Posledné kolo základnej časti, ktoré sa hrá počas najbližšieho víkendu, ešte musí vyriešiť otáznik o šiestom účastníkovi nadstavbovej skupiny o 1. - 6. miesto. Na tento post ašpirujú Malacky a Zvolen, pričom vo Zvolene budú hrať 10. kolo práve oba východniarske celky.

Prešov - Žilina 3:0 (9, 16, 15)

To, čo predviedli Žilinčania v hale Prešovskej univerzity, sa nedá nazvať inak ako dehonestácia extraligy. Pricestovali len siedmi a počas celého zápasu, s výnimkou začiatku druhého setu (1:6) nekládli takmer žiadny odpor. Ku cti domácim slúži, že až na krátke pasáže dokázali udržať počas zápasu solídne tempo a nasadenie, hoci tréner Oravec dal vo veľkej miere šancu lavičke. Za zmienku stojí kvalitný servis Prešovčanov - priamo z neho dosiahli deväť bodov. Hoci chýbal chorý libero Váhovský, vysokoškoláci mali namiesto extraligy taký lepší tréning...

PU: Soták 3, Škvarek 13, Mikita 8, Javorčík 8, Sopko 7, Gešperík 8 (libero Ondrušek, Varchola 5, Rajduga 5, Feňo). Hralo sa 51 minút, pred 150 divákmi rozhodovali Savka a Höger.

(maj)

Humenné - Žilina 3:0 (19, 16, 15)

Hostia nastúpili na stretnutie bez libera a na palubovke sa objavili v základnej zostave dokonca aj prezident klubu Zdeno Hauer a tréner Drahoslav Grešo. Vstup do I. setu však patril prekvapivo práve im (0:2) a minimálny náskok si udržali až do stavu 16:17. Chemesáci zlepšili servis (v sete šesť es), čo znamenalo obrat skóre 23:18. V druhom dejstve začali opäť lepšie hostia (3:5). Bolo to najmä zásluhou humenských chýb (v sete sedem pokazených servisov), no vývoj sa čoskoro otočil (13:9) a chemesáci na nahrávke už s Lampartom, keď využívali najmä útok stredom siete, hladko zvíťazili. V III. sete pokračovala prevaha domácich na sieti a náskok rýchlo narastal (8:3 - 16:8). Aj keď hostia ešte stiahli (19:15), záver patril opäť zverencom trénera Hronca.

Chemes: Matta 4, Hriňák 18, Beňa 5, Pollák 8, Kašper 7, Jakubov 3 (libero Vajda, Katona 5, Lampart 2, Nemtuda 4). Hralo sa 60 minút, pred 150 divákmi rozhodovali Porvazník a Höger.

(mšk)

Ostatné výsledky - piatok: N. Mesto - Zvolen 3:1 (19, -17, 18, 22), Púchov - Nitra 3:0 (16, 21, 21). Sobota: Púchov - Zvolen 2:3 (15, -19, 21, -23, -12), N. Mesto - Nitra 3:2 (-18, 17, -28, 16, 12), Malacky - VKP Bratislava 0:3 (-14, -17, -18).

1. VKP151231313:111327

2. N. Mesto151231362:124327

3. Púchov151051322:124325

4. Humenné141041211:111324

5. Prešov14951263:114123

6. Malacky155101311:141420

7. Zvolen144101089:120618

8. Žilina14212920:114216