Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tóth si pochvaľuje rehabilitáciu v Kováčovej

Sportnet|Publikované 18. nov 2008 o 23:00

Hoci má futbalista MFK Košice Mikuláš Tóth narodeniny 15. marca, v kalendári bude mať silno vyznačený i 4. október. Vtedy bude oslavovať druhé

narodeniny, pretože sa vlastne po druhýkrát narodil...

KOŠICE. Na diaľnici z Prešova do Košíc dostalo jeho BMW šmyk po aquaplaningu a vo vysokej rýchlosti sa stalo neovládateľné. Cez zvodidlá vyletelo do poľa, kde po 14 metroch vo vzduchu urobilo pár kotrmelcov. Šťastím v nešťastí bolo, že M. Tóth nemal zapnutý pás, takže ho z auta vymrštilo cez okno vodiča. Popri šrámoch bol najťažším zranením zlomený šiesty hrudný stavec.

Po štyroch týždňoch na nohách

Našťastie nedošlo k žiadnemu posuvu, nebol potrebný ani operačný zákrok. Na oddelení úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice Louisa Pasteura však mal ležať šesť týždňov, aby sa kosti dobre zrástli. Za ten čas nemohol sedieť, ani chodiť. "V súčasnosti ubehlo od nehody šesť a pol týždňa. Nakoniec to nebolo až také dramatické. Liečenie prebiehalo dobre, takže už po štyroch týždňoch som mohol vstať z lôžka," povedal Mikuláš Tóth. V sobotu 8. novembra sa už bol pozrieť na zápas Košíc s Dunajskou Stredou (1:1) a na druhý deň navštívil i duel B-mužstva. Po ňom sa už presunul do súkromného rehabilitačného centra v Kováčovej, kde pobudne do konca novembra. Po návrate do Košíc by už mal začať s mužstvom ľahký tréning.

Bez problémov

Zlomený stavec sa zrástol dobre, liečenie i rehabilitácia prebieha bez problémov. "Keď som sa po štyroch týždňoch postavil, išiel som hneď na kontrolu, urobili mi röntgeny a lekári povedali, že všetko je v poriadku. Mohol som teda hneď ísť na rehabilitáciu do Kováčovej." Obranca MFK má naplánovaný každý deň program. Harmonogram jednotlivých dní rehabilitácie je veľmi podobný. "Predpoludním mám procedúry - liečivý bazén, perličkový kúpel, rašelinový zábal. Popoludní zasa mám cvičenie s fyzioterapeutmi a plávanie. Je tu super. Myslím si, že som sa už aj celkom dal dokopy."

Cvičenia sú viac zamerané na posilnenie chrbta a popri tom 20-ročný futbalista posilňuje i svalstvo nôh. "Nepotrebujem nič zhadzovať. Na hmotnosť som si dával pozor. Stále som mal problémy s tým, že keď som dlho oddychoval, tak som pribral. Od začiatku som si teda dával pozor. Cítim sa veľmi dobre, akoby mi ani nič nebolo," dodal pozitívne naladený M. Tóth.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.