Zápas Slovan - Banská Bystrica.
Zápas Slovan - Banská Bystrica. (Autor: TASR/Pavel Neubauer)
Sportnet|21. jan 2020 o 20:50

Banská Bystrica je lídrom ligy.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorňajšom stretnutí 42. kola základnej časti slovenskej Tipsport ligy 2019/2020 na ľade HC 07 WPC Koliba Detva 5:3.

Na triumfe Popradčanov mal dvojgólovú pečať útočník Adam Lapšanský, ktorý pred niekoľkými dňami prišiel do Popradu z Dukly Trenčín v rámci výmeny za Lukáša Paukovčeka.

Podtatranské mužstvo síce vstúpilo do tohto kalendárneho roka prehrou v Nitre (2:3), ale v Detve natiahlo víťaznú sériu už na päť stretnutí.

Donedávna ešte líder tabuľky, tím HC Košice, nezabodoval v treťom zápase v rade. Po prehrách v Bratislave (1:6) a doma s Liptovským Mikulášom (1:2) nestačili Košičania na Zvolen a pod Pustým hradom podľahli domácim 2:3.

V súboji dvoch susedov v tabuľke zvíťazil nováčik z Michaloviec v maďarskom Miškovci 2:1 a dostal sa pred utorňajšieho súpera na 7. pozíciu.

V regionálnom derby sa nedarilo Nitre, ktorá prehrala v Nových Zámkoch 2:4. O výsledku stretnutia bolo rozhodnuté prakticky už v polovici duelu, keď Patrik Števuliak v 29. min druhým zásahom v stretnutí zvýšil na priebežných 4:0.

Nitrania dokázali už iba kozmeticky upraviť výsledok dvomi gólmi v záverečných minútach.

V šlágri prehral Slovan Bratislava v priamom súboji o čelo tabuľky doma s Banskou Bystricou 3:4 po predĺžení.

Banskobystričania sú po utorkovom súboji 42. kola na prvom mieste s 83 bodmi a dvoma zápasmi k dobru pred Slovanom, ktorí majú na konte tiež 83 bodov.

Momentky zo zápasu Slovan Bratislava - HC 05 Banská Bystrica (fotogaléria): fotogaléria

21.1.2020

HC 07 WPC Koliba Detva - HK Poprad 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)

Góly: 29. Ščurko (Andersons, Král), 43. Valent (Gašpar), 53. Žilka (Golian) - 3. Takáč (Kozák, Svitana), 16. Jacobs, 47. Lapšanský (Dalhuisen), 52. Lapšanský, 59. Handlovský.

Rozhodovali: D. Konc st., Kókai (Maď.) - D. Konc ml., Kis-Király (Maď.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 291 divákov

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Gachulinec - Žilka, Zuzin, Šišovský - Král, Podešva, Ščurko - Török, Valent, Gašpar - Čacho, V. Fekiač, Čenka - Lalík

HK Poprad: Vošvrda - Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek, Králik - Svitana, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Jacobs, Vandas - Handlovský, Preisinger, Matúš Paločko - Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko

HKM Zvolen - HC Košice 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Góly: 21. M. Halama (Trotter, S. Tomko), 26. Betker (Thompson, Corrin), 29. Trotter (M. Halama, Švarný) - 27. J. Sukeľ (Belluš, Skokan), 31. J. Milý (Bortňák, Koch).

Rozhodovali: Štefik, Fridrich - Gegáň, Synek, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1807 divákov

Zvolen: J. Hollý - Betker, Stephenson, Corrin, S. Tomko, Švarný, Meliško, Kolenič - Kelemen, Trotter, M. Halama - Špirko, Parks, McPherson - Thompson, B. Mráz, Štrauch - Tibenský, S. Petráš, Marcinek

Košice: Košarišťan - T. Slovák, Koch, Pavlin, D. Růžička, Čížek, Zeleňák, M. Bučko - Majdan, Michal Chovan, Haščák - Belluš, Skokan, J. Sukeľ - Rapáč, Bortňák, Klhůfek - J. Milý, Suja, Jokeľ

Hlasy po zápase

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Som veľmi rád, že sme zvládli tento zápas, hlavne po bojovnom výkone v závere. V tretej tretine nás Košice zatlačili, mali tam presilovku piatich proti trom.

Aj na konci riadneho hracieho času sme dali súperovi šancu na vyrovnávajúci gól. Najmä bojovnosťou sme to však uhrali a výborne zachytal i brankár. Vytvorili sme si v druhej tretine dvojgólový náskok, ale nemôže sa nám stať, že rýchlo inkasujeme na 2:1.

To isté potom, keď sme dali na 3:1 a hneď nato sme dostali gól na 3:2. Musíme sa stále sústrediť. Nepodali sme plnohodnotný výkon celých šesťdesiat minút, no napokon sme duel zvládli a som rád, že sme vyhrali."

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Aktuálne hľadáme samých seba, vlastnú identitu. Mali sme problém na ľade dostať sa do svojej typickej hry. Pozitívum je, že sme sa zmohli, znížili sme na rozdiel gólu a v tretej tretine sme siahali i po vyrovnávajúcom góle, ale nie je to ten košický tím, ktorý kedysi víťazil.

Je to o momentálnej psychike, mentálnom rozpoložení, no verím, že sa z toho dostaneme a pôjdeme nahor."

Ivan Švarný, kapitán Zvolena: "Začali sme dobre. Hrali sme to, čo sme si povedali. Dohrávali sme súboje a dostavil sa aj úspech. Tri body sú doma, teší nás to, že ideme nahor."

DVTK Miškovec - Dukla Ingema Michalovce 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Göz (P. Kiss, D. Kiss) - 14. Korhonen (Hančák, Ventelä), 28. Lalancette (Spilar).

Rozhodovali: Kalina, Korba - Smrek, Beniač, vylúčení: 4:6, navyše: Beach (DVTK) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, 890 divákov

DVTK Miškovec: Rajna - Ross, Szirányi, Láda, Dudás, Göz, D. Kiss - Harrison, Galanisz, Magosi - Vandane, Tousignant, Beach - Farkas, Ritó, P. Kiss - Galajda, Mattyasovszki

Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Hančák, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Ťavoda, Vorobjov, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila

HC Mikron Nové Zámky - HK Nitra 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Góly: 13. Števuliak (Rogoň, B. Fábry), 16. T. Pospíšil (B. Fábry, Rogoň), 24. Bajtek (T. Pospíšil, Ordzovenský), 29. Števuliak (Andrisík, B. Fábry) - 55. Kerbashian (M. Versteeg, Koyš), 56. Scheidl (Koyš, Yellow Horn)

Rozhodovali: Baluška, Rencz - Kacej, Soltész, vylúčení: 6:9, navyše: Blackwater (Nitra) 10 minút za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1237 divákov

Nové Zámky: Pavlas - Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš - Pospíšil, Bajtek, Stupka - Rogoň, Fábry, Jurík - Števuliak, Hruška, Andrisík - Mikula, Holovič, Giertl

Nitra: Šimboch (16. Hanuljak, 24. Šimboch) - Morrison, Mezei, Versteeg, Pupák, Kubka, Sloboda, Kerbashian, Korím - Yellow Horn, Lušňák, Koyš - Scheidl, Kollár, Fominych - Blackwater, Šiška, Buček - Csányi, Minárik, Čaládi

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: "Odohrali sme veľmi dobrú prvú tretinu, dobre sme korčuľovali, myslím si, že sme mali dobrú aj kombináciu aj organizáciu hry v obrannej i útočnej tretine.

V druhej tretine sme mali na začiatku taký menší výpadok, súper nás tam v prvých striedaniach zatlačil, potom sme sa z toho oklepali. Bola tam presilovka, dali sme v nej gól, to nám pomohlo. V tretej tretine začal súper aktívne, veľmi dobre korčuľoval, snažil sa dať gól.

Z našej strany tam nastala taká ľahká panika. Na hokejke sme mali dva góly, mohli sme to riešiť lepšie. Na druhej strane, Nitra má svoju kvalitu a sme veľmi radi, že sa nám podarilo zvíťaziť.

Veľmi dobre nám zachytal brankár, bol to tímový výkon. Fanúšikovia nás povzbudzovali celý zápas, čo chlapci cítili a pomohlo im to. Ten záver bol trošku divoký. Zápas mal všetko, čo by mal mať."

Marián Bažány, tréner Nitry: "Je to veľké sklamanie. Som sklamaný z prístupu. Prvé dve tretiny sme hrali profesorský hokej. Nové Zámky nás vyškolili ako malé deti, čo sa týka prístupu. Dvadsať minút hrať hokej v takejto dôležitej fáze sezóny nestačí. Gratulujem Novým Zámkom k víťazstvu. Musíme sa rýchlo spamätať, pretože v piatok máme dôležitý zápas s Trenčínom."

Slovan Bratislava - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 1. Zigo (Puliš, Abdul), 6. Basaraba (Urbánek, St. Pierre), 48. Kytnár - 13. Gabor (Žiak, Cardwell), 27. Ihnačák (Cardwell, Ďatelinka), 31. Jääskeläinen (Southorn), 61. Hickmott (Hohmann). Rozhodovali: Orolín, Novák - Stanzel, Durmis, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, 7434 divákov

Slovan Bratislava: Brust - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný, Demo - Puliš, Zigo, Abdul - Basaraba, St. Pierre, Bondra - Kukumberg, Kytnár, Matoušek - Jendek, Urbánek, Žitný - Petráš

HC '05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany - Mihálik, Southorn, Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Žiak - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Lamper, Mlynarovič, Bartánus - Ihnačák, Bubela, Hrnka - Šille, Gabor, Kabáč - Sojka

Roman Stantien, tréner Slovana: "My sme do zápasu vstúpili dobre. Chceli sme v druhej tretine súpera zlomiť, z našej strany to bola najlepšia časť hry, ale nedali sme si pozor a súper otočil skóre. Súperovi výborne zachytal brankár, my sme nevyužili kopu šancí, hrali sme dobre aj presilovky."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Opäť sme sa presvedčili, že Slovan má výborné mužstvo. My sme sa v prvej tretine hľadali, potom sme zlepšili hru. Myslím si, že diváci videli zaujímavý zápas so šťastnejším koncom pre nás."

MAC Újbuda - HK Dukla Trenčín 3:6 (0:2, 0:1, 3:3)

Góly: 45. Langkow (Orban), 56. Klempa (Strech, Macaulay), 59. Sofron (Klempa, McNally) - 14. Švec (Rajnoha), 19. Alderson (McCormack), 33. Paukovček (Hecl, Valach), 42. Štach (Alderson), 57. Švec (McCormack, Mikyska), 60. Sojčík (Bartovič, Švec).

Rozhodovali: Goga, Tvrdoň - Valo, Vyšný, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 323 divákov

MAC Újbuda: Bernard - McNally, Pozsgai, Orbán, Carlisle, Macaulay, Garát, Fejes - Bodó, Langkow, Orban - Sofron, Stretch, Klempa - Terbócs, Pitt, Kreisz - Szigeti, Majoross, Schlekmann

HK Dukla Trenčín: Tomek - Starosta, McCormack, Rajnoha, Štach, Kajínek, Sládok, Stacha - Bezúch, Mikyska, Alderson - Hecl, Paukovček, Valach - Sojčík, Švec, Bartovič - Sádecký, Balán, Ferenyi - Džugan

Domov»Hokej»Slovensko»Košice prehrali tretí zápas za sebou, Banská Bystrica vyhrala šláger proti Slovanu