Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Timková testuje, či kolená vydržia

Sportnet|Publikované 7. nov 2006 o 23:00

Košice Po obrovskom lazarete v úvode sezóny sa už situácia v basketbalovom klube Cassovia Košice stabilizuje. Zranené hráčky sa postupne dávajú

dokopy a zapájajú sa do zápasového rytmu, mimo hry ostali už len Rajecká a Hnidzíková. V poslednom extraligovom stretnutí proti Myjave (69:49 pre Cassoviu) sa na palubovky vrátila i Katarína Timková, ktorá by mala byť značnou posilou. Basketbalistka, ktorá vo februári odišla z majstrovského K Cero a zamierila do rakúskeho Welsu, sa pred začiatkom sezóny vrátila do klubu, v ktorom začínala. Úvodné duely však musela sledovať len v civile, do hry mohla zasiahnuť až v sobotu.

"Ja som už aj na v predchádzajúcich stretnutiach prehovárala trénera, aby som mala aspoň dres na sebe, hoci by som na lavičke len sedela. Chcela som mať aspoň pocit, že som súčasťou zápasu," vyznala sa K. Timková z ťažkých chvíľ, ktoré na lavičke prežívala. Komplikované problémy s meniskom ju však skôr do extraligového diania nepustili. V súboji s Myjavou vybehla na ihrisko zatiaľ iba na osem minút. Keďže súper veľký odpor nekládol a napokon prehral o 20 bodov, pre Timkovú to bolo na rozohranie vhodné stretnutie. "Asi tak. Ja som potrebovala do seba vliať trošku dôvery, či môžem hrať naplno. Ešte to s kolenom nie je stopercentné, takže to radšej skúšam pomaly a postupne sa uvidí." Patálie s kolenom sa jej začali už počas pôsobenia vo Welse a pred troma mesiacmi musela absolvovať lekársky zákrok. "Áno, najprv sa mi to stalo v Rakúsku, potom som si to vyliečila, aspoň som si to myslela. Potom sa mi to však na tréningu stalo ešte raz, vonkajší meniskus mi teda museli brúsiť." Timková preto nechce zranené miesto presiliť a s návratom na palubovku začína len opatrne. "Bola som minulý týždeň za lekárom, pretože mi znovu trochu vyletelo koleno a povedal mi, že s tým väzom už budem mať stále problémy a operácii sa časom aj tak nevyhnem."

Z rakúskeho Welsu sa košická odchovankyňa vrátila rozčarovaná, a nie iba preto, že si tam privodila zdravotné ťažkosti. "Nebola som tam spokojná. Sklamalo ma, ako sa správajú k hráčkam. Počula som, že sa chovajú veľmi dobre, ale pritom je to v skutočnosti úplne inak." Zaujímavé tvrdenie, pretože do Welsu prúdilo v poslednom čase množstvo slovenských hráčok, stačí spomenúť len niektoré z tých, ktoré hrávali i v Košiciach Šándorčínová, Imbergerová, Petríková, či Viera Libičová (posledné dve sú v kádri aj v súčasnosti). "Áno, bolo tu veľa našich hráčok, ale vidíte, že niektoré odtiaľ tiež odišli, "zdupľovala svoju skúsenosť 25-ročná rozohrávačka a ešte dodala: "Zo začiatku sú v klube milí, ale akonáhle podpíšete zmluvu, nastane pravý opak."

Timková je teda po krátkej, len niekoľkomesačnej anabáze v Rakúsku, späť v Košiciach. Vo februári však odchádzala z majstrovského K Cero, kým teraz je len v Cassovii. Stále však ostáva kmeňovou hráčkou žlto-modrých, na farme je len na hosťovaní. Pomýšľa teda ešte na to, že by sa časom prepracovala späť do tímu obhajcu titulu? "S pánom Jendrichovským som dohodnutá, že v Cassovii som, aby som sa rozbehala. Za jeden rok mi vypovedali totiž službu obe kolená, takže je to teraz fakt ťažšie. Uvidíme, ako budú záťaž znášať moje kolená, to bude najdôležitejšie," upozorňuje Timková, že momentálne len skúša, či jej zdravie dovolí pokračovať. Každopádne, niekdajšia opora Cassovie by tomuto tímu v nadchádzajúcich dueloch rada pomohla čo najviac. "Ja by som im chcela pomôcť aspoň trochu. Uvidím však, či toho budem schopná, neviem totiž dopredu, ako sa to s mojimi kolenami bude ďalej vyvíjať. Neviem teraz ešte nič sľúbiť, aj keď ja veľmi chcem hrať, túžim byť na ihrisku," vyjadrila sa rýchlonohá basketbalistka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.