Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatran by potešila remíza

Sportnet|Publikované 16. máj 2014 o 22:00

V nedeľu cestujú Betliarčania do susednej Gemerskej Polomy.BETLIAR. V ostatnom kole VI. košicko–gemerskej ligy to nebolo pre oboch súperov práve oslnivé.

Betliarčania získali doma po bezgólovej remíze s Ďurkovom bod, pričom sa viacerými dobrými zásahmi vytiahol mladý brankár Cirbus, Polomčania zápas v Kokšove–Bakši za polčasového stavu 6:0 pre domácich nedohrali.

V jesennom zápase zariadil bod pre Gemerskú Polomu premenou penaltou v samotnom závere Mil. Gallo.

V zápase hovorí pre domácich okrem toho aj aktuálne postavenie v tabuľke. Sú na piatom mieste s 31 bodmi, Betliar má 26 bodov a je deviaty. Derby zápasy sú však zvyčajne iné ako bežné stretnutia.

„K zápasu pristúpime so všetkou vážnosťou. Je to prestížne stretnutie medzi susednými obcami a dúfam, že chlapci podajú čo najlepší výkon a na ihrisku nechajú aj kúsok svojho srdca pre dosiahnutie dobrého výsledku,“ uviedol tréner Tatrana Betliar Vladislav Vávra.

„Nemáme čo stratiť, budeme hrať futbal. Začína sa od 0:0 a na konci by sme remízu určite brali.“

V minulých kolách v zostave Betliara stále niekto chýbal. Podarí sa v Gemerskej Polome nastúpiť v kompletnej zostave? „Určite nebudeme komplet ani teraz. Bohužiaľ,“ uzavrel V. Vávra.

Derby s Betliarom sa do Gemerskej Polomy vracia po troch rokoch. Naposledy sa celky stretli ešte v I. triede v máji 2011. Polomčania vyhrali 1:0.

V ďalších sezónach hrala Gemerská Poloma v novej V. resp. VI. košicko–gemerskej lige. V aktuálnej sezóne do VI. ligy postúpil aj Betliar.

Pohľad do štatistík z ostatných štyroch ročníkov okresnej I. triedy, v ktorých sa súperi stretli, hovorí v prospech Gemerskej Polomy. Doma nestratili ani bod, na pôde Betliara dvakrát prehrali, raz remizovali, resp. raz vyhrali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.