Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Súboj majstrov vyhral Prešov

Sportnet|26. jan 2009 o 00:00

Stretnutie českej Zubr extraligy, v ktorom v prešovskej Tatran handball aréne hostil slovenský majster českého, hralo sa po skončení senzačnej výhry

Slovákov nad Kóreou. Mnoho divákov prišlo do hľadiska trochu neskôr ako obvykle. O veľa však neprišli.

PREŠOV. Tatran Prešov nehral majstrovské stretnutie vyše mesiaca. Na rozohranie poslúžil len nedávny dvojzápas s maďarským prvoligovým Debrecínom. Aj preto sa zrejme prešovskí hádzanári v súboji s HC Baník OKD Karviná rozbiehali pomalšie.

Pauzoval pre koleno

Dlhší čas bol bez zápasovej praxe pivot slovenského majstra a obhajcu prvenstva v Zubr extralige Tomáš Mažár. "Ešte pred začiatkom vianočnej prestávky som si v Koprivnici natiahol postranné väzy v kolene. Bolo to dosť bolestivé, lekári mi teda nariadili šesťtýždňový odpočinok. Avšak už po troch som šiel s mužstvom na prípravu do Tatier. Tam som sa začal pomaly znovu rozbiehať. Samozrejme, s úľavami a postupným zvyšovaním záťaže. Proti Debrecínu som ešte nehral. Pred zápasom s Karvinou som už šiel na tréningoch naplno. Nie je to ale stále ono, ale hrať predsa len už môžem," povedal nám po dueli s karvinskými baníkmi autor šiestich prešovských gólov. "Priznám sa, po takej dlhej pauze som mal trochu obavy zo svojho výkonu. Prvom polčase mi chlapci "do pivota" pekne nahrávali. Tak som sa celkom slušne uchytil. Iste, mohlo to byť aj lepšie. V druhom polčase na mňa doľahla kríza. Dve tri akcie sa mi nevydarili. Teší však, že naše mužstvo spoločnými silami úlohu splnilo. Žiadnu drámu sme nepripustili a vyhupli sa na čelo českej extraligy."

Neriskovali, hrali s rozvahou

Aj keď v Tatran handball aréne hrali majstri, úroveň duelu nebola najvyššia. "Iste, nemalo to ešte tú pravú šťavu," pripúšťa T. Mažár. "Prvé kroky po dlhšej odmlke bývajú trochu rozpačité. Určite aj trochu ťažšie. My sme však chceli ísť na sto percent. Vraveli si ale, že je treba ale hrať aj rozvážne. Nie za každú cenu sa ponáhľať, vyhýbať sa technickým chybám. To sa nám v niektorých fázach celkom nedarilo. Nakoniec ale zápas výsledkovo zvládli, čo bolo aktuálne to najpodstatnejšie. Iste, nehrali sme možno tak dynamicky ako sa čakalo. Nastúpili sme bez reprezentanta Rada Pekára, v priebehu hry sa zranil Tumidalský. Takže sme neriskovali, našli za každú cenu do plných. Počkali si radšej na postavenú obranu súpera, snažili sa ísť do koncovky čo najrozvážnejšie."

Tri za týždeň

Nakoniec, tatrancom bolo treba v dôležitom stretnutí aj šetriť silami. Prešovčanov čaká totiž ďalší "šialený" týždeň. V stredu hrajú v Prahe s Duklou, vo štvrtok v Třeboni, v nedeľu v Bystřici pod Hostýnem. Za osem dní štyri zápasy o české body. "Všetky zápasy sú pre nás dôležité, no určite najdôležitejší nás čaká v stredu v Prahe," tvrdí Tomáš Mažár. "Na ten, a nie iba preto, že je najbližší, sa teraz vynasnažíme stopercentne skoncentrovať. Najprv musíme vyhrať nad Duklou, až potom upriamime pozornosť na zvyšné dva duely."

Súvisiace články