Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Štyri body. Pritom som sa necítil dobre, hovorí Jágr po debute

Oslavujúci Jaromír Jágr. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|20. jan 2013 o 23:40

Ako keby sa pri svojom prvom zápase za Dallas preniesol do Pittsburghu a k tomu o pätnásť rokov dozadu.

Jaromír Jágr v noci na nedeľu dominoval v úvodnom zápase sezóny NHL podobne ako na konci 90. rokov, keď bol najlepším útočníkom sveta. "To je Pittsburgh deväťdesiatšesť," usmieval sa po svojej premiére v Dallase, počas ktorej strelil dva góly, na dva nahral a dostal sa tak do čela bodovania ligy. Rozhovor priniesol server idnes.cz.

Takýto štart do sezóny ste si nemohli priať ani vo sne, čo hovoríte?

"Nezabudnite, že pre mňa to vlastne štart do sezóny nie je. Už mám za sebou tridsaťpäť zápasov v Česku. Ale ja som sa od začiatku zápasu necítil príliš dobre."

Skutočne?

"Neviem prečo, možno je to časovým posunom, ale veľmi dobre tu nespím a na ľade som to pocítil."

Štyri body na to, že ste sa necítili dobre, to je slušné predstavenie.

"Na to si nezvykajte, chlapci."

V NHL sa vám takýto kúsok naposledy podaril v roku 2008...

"To je fakt, ale nezabudnite, že medzitým som bol tiež tri roky v Rusku."

Takže to neberiete ako niečo zvláštne?

"Ale áno. Prvý zápas je vždy výnimočný. Bolo to zvláštne, mali sme len týždňový tréningový kemp. Musel som si zvyknúť na nových spoluhráčov a nehral som s nimi pritom jediný zápas. Ale bude to len lepšie, časom sa zohráme a pochopíme, čo každý na ľade robí."

Fanúšikovia vás privítali slušným aplauzom, a ten navyše s každým gólom, ktorý niesol nejaký váš podpis, stále silnel. Ste spokojný s tým, ako ste si ich získal?

"Ako rýchlo som ich získal, tak rýchlo ich môžem stratiť. Zápasy tu idú strašne rýchlo za sebou. Teraz sa balíme a letíme do Minnesoty, kde hráme hneď v nedeľu večer. Takže za deň môže byť všetko inak. Dôležité je, aby sme vyhrávali. Potom ľudí prídu."

Súvisiace články