Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Stropkov dýchavičný, Sabinov stále pri chuti

Sabinovčania sa v Stropkove ujali vedenia po zásahu Verešpeja. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 27. aug 2013 o 00:00

Konfrontáciu tímov v opačnom garde prinieslo uplynulé kolo a meranie síl v Stropkove, kde sa predstavil Sabinov.

Nový ročník najvyššej regionálnej futbalovej súťaže nezastihol viaceré celky v rovnakej pohode, v akej skončili uplynulý. Naopak, iní sa zase činia nad očakávanie a akoby chceli dokázať, že majú na viac, než ukázali v minulej sezóne.

STROPKOV. Domácim to zatiaľ nejde, aj preto sú v tabuľke v pásme, na ktoré predtým neboli navyknutí.

Tretí raz sa v jesennej časti predstavili doma a druhý raz remizovali. „Z našej strany to nebolo ideálne, niečo mi k spokojnosti chýbalo. Neviem, kde je problém, no dúfam, že sa nám ho podarí vyriešiť,“ rozhovoril sa tréner MŠK Tesla Igor Tabiš

Uvedomuje si, že strelecká potencia je slabšia a na druhej strane celok pomerne ľahko inkasuje.

Viac, než sa predpokladalo, tím dopláca na odchod Bilasa, ktorý zamieril do Kremničky. Vďaka svojej technickej vyspelosti vedel podporiť útok, dal hre myšlienku a zdá sa, že nahradiť ho nebude také jednoduché.

„Verím, že skôr či neskôr sa to prelomí, chlapci sa upokoja a rozbehneme sa.“

Stropkovčania pomerne skoro prehrávali, keď po rohovom kope a odrazenej lopte ju Verešpej poslal z prvej na zadnú žrď. Nikto na ňu nedočiahol a tá skončila v sieti.

Vlastne hostia dali dva góly, keď nechtiac vlastencom pomohli súperovi. Po rýchlom brejku po ľavej strane a následnom prudkom centri M. Andraščík chcel šmýkačkou odvrátiť nebezpečenstvo, no nešťastne stečoval loptu za chrbát Hubu.

„Po tom, čo sa hostia ujali vedenia, prehustili obrannú líniu a my sme sa ťažko presadzovali. Mali sme iba pološance, akurát v závere bol Jurč vo výhodnej pozícii. Hostia hrozili iba po štandardkách,“ zhrnul priebeh duelu I. Tabiš.

Zostávajú stále pri zemi

Vonku sa futbalistom MFK Slovan stále darí. Získali už sedem bodov a aj preto sú v pelotóne vysoko. „S remízou sme spokojní,“ riekol Ľubomír Andraščík, ktorý priznal, že to mohlo skončiť tak, aj tak.

Hostia sa spoliehajú na cudzej pôde na dobre organizovanú defenzívu a s tým vyrukovali i v Stropkove.

Od svojej taktiky neupustili ani za priaznivého stavu a po vyrovnaní si strážili ešte viac zmierlivý stav.

Zverenci trénera Pavla Šaršalu výborne odštartovali – víťazstvom v Plavnici a neznechutil ich ani následný domáci zármutok so Svitom.

Možno prehra mužstvo ešte viac zomkla a utužila. V šatni bolo počuť síce aj tvrdšie slová, ale padli na úrodnú pôdu.

„Bola to premiéra pred vlastným publikom a mladí chlapci sa trošku zľakli, boli nesvoji, nehrali to, na čo majú. Celkove nám to zatiaľ ide a hoci aj u nás došlo v lete k daktorým zmenám v kádri, držíme sa. Chlapci, čo dostali šancu, sa snažia. Každý si plní to, čo má,“ pripomenul jeden z partie Ľ. Andraščík.

Vyzerá to tak, že Sabinovčania sú skromní, nemajú veľké oči a aj priaznivé výsledky ich držia naďalej pri zemi.

Na dobrej vlne sa chcú niesť čo najdlhšie, pričom sa držia zásady, že hlavne poctivá futbalová robota im môže prinášať čiastkovú radosť.

Súvisiace články