Stolné tenistky Slovenska neuhrali na začiatok ME ani zápas

SITA|8. okt 2011 o 22:37

Slovenské reprezentantky si v úvodný deň svojho účinkovania na 30. majstrovstvách Európy v stolnom tenise v poľských mestách Gdansk a Sopot pripísali na konto dve hladké prehry.

GDANSK/SOPOT. V sobotňajších stretnutiach súťaže družstiev podľahli v C-skupine elitnej Championship Division domácim Poľkám a potom aj Srbkám jednoznačne 0:3.

Slovenky obhajujúce lanskú 13. priečku z ME v Ostrave uhrali s poľskými hráčkami jediný set, ktorý získala Barbora Balážová v súboji s Nataliou Partykovou (1:3). Soňa Hudecová a Lenka Kmotorková nestačili na súperky čínskeho pôvodu Li Qian, resp. Su Jie už v troch setoch (0:3).

Rovnako neúspešne si stolné tenistky SR počínali aj proti srbským reprezentantkám. Opäť len Balážová dokázala uhrať set, ale Gabriele Feherovej podľahla 1:3. Ešte predtým Kmotorková nenašla recept na obranárku Anu-Mariu Erdeljiovú (0:3) a Soňa Hudecová bola v konfrontácii tretích hráčok bez šance proti Monike Molnarovej (0:3).

Zverenky trénerky Valentiny Popovovej zakončia svoje vystúpenie v C-skupine v nedeľu od 15.00 h stretnutím s Maďarkami.

ico

Výsledky - sobota - súťaž družstiev:

ŽENY

Championship Division - C-skupina - 1. kolo:

Poľsko - Slovensko 3:0

Li Qian - Soňa Hudecová 3:0 (5, 4, 3)

Natalia Partyková - Barbora Balážová 3:1 (-6, 6, 10, 7)

Su Jie - Lenka Kmotorková 3:0 (6, 5, 6)

Srbsko - Maďarsko 0:3

2. kolo:

Slovensko – Srbsko 0:3

Lenka Kmotorková – Ana-Maria Erdeljiová 0:3 (-6, -4, -12)

Barbora Balážová – Gabriela Feherová 1:3 (5, -10, -11, -10)

Soňa Hudecová – Monika Molnarová 0:3 (-3, -9, -6)

Poľsko – Maďarsko 2:3

Poradie: 1. Maďarsko 4 body (2 víťazstvá/0 prehier), 2. Poľsko 3 (1/1), 3. Srbsko 3 (1/1), 4. Slovensko 2 (0/2)