Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Sroková sa predstaví na svetovom šampionáte

Ďaleko od domova. Súboje na svetovom šampionáte a výkony Lenky Srokovej bude najviac doma v Sp. Novej Vsi sledovať jej mama. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 6. apr 2012 o 22:00

Slovenské hokejové reprezentantky dnešným duelom proti Švédkam začínajú púť majstrovstvami sveta v americkom Burlingtone. Svoje zastúpenie v slovenskom drese bude mať aj Spišská Nová Ves.BURLINGTON. Prvý duel na šampionáte odohrajú slovenské hokejistky dnes od 19.00 h SELČ proti výberu Švédska. V Burlingtone sa Slovenky predstavia v B-skupine aj proti Švajčiarkam a Nemkám.

Medzi nominovanými hráčkami na svetový šampionát v americkom Burlingtone figurovali aj dievčatá z HC Osy Spišská Nová Ves. Reprezentačný dres oblečie aj jedna z najlepších útočníčok na Slovensku Lenka Sroková.

„V Amerike je fajn. Úplne iný svet. Jednoducho parádička,“ opísala svoje úvodné pocity dlhoročná opora HC Osy Lenka Sroková a s úsmevom dodala: „Keby som tu mala priateľa a rodinu, neviem– neviem, či sa vrátim. Ale nie – všade dobre, doma najlepšie.“

Prvým náročným súperom dievčat bolo dlhé cestovanie. Letecký presun do zámoria a aklimatizácia dajú poriadne zabrať.

„Cesta bola v pohodičke, aj keď sme museli byť skoro dvadsaťštyri hodín hore. Už sme to dospali,“ povedala Lenka Sroková, ktorá sa už plne sústreďuje na dnešný duel so Švedkami.

„Pred dôležitými zápasmi sú zmiešané pocity. Včera sme sa presunuli do dejiska šampionátu v Burlingtone. Som zvedavá, aký bude ľad, štadión a potom nás už čaká úvodný zápas,“ dodala Lenka Sroková.

Program slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie v B-skupine na MS 2012 v americkom Burlingtone:

sobota 7. apríla 2012: Slovensko - Švédsko (19.00 h SELČ)

nedeľa 8. apríla 2012: Slovensko - Švajčiarsko (23.00 h SELČ)

utorok 10. apríla 2012: Slovensko - Nemecko (23.00 h SELČ)


Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.