Brankár Košíc Dominik Riečický oslavuje triumf.
Brankár Košíc Dominik Riečický oslavuje triumf. (Autor: TASR)
Sportnet|19. mar 2024 o 07:20

Vypočujte si utorňajšiu časť denného športového podcastu portálu Sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa udialo v športovom svete.

Podcast si môžete vypočuť aj na: Spotify Apple Google

BRATISLAVA. Je utorok, 19. marec a dnes svoje 45 narodeniny oslavuje bývalý chorvátsky tenista Ivan Ljubičič, ktorý má 10 titulov na okruhu ATP a taktiež bronz z olympijských hier 2004 v Aténach.

Vypočujte si Sportnet novinky, ranný športový podcast portálu sportnet.sk, v ktorom si zhrnieme to najdôležitejšie, čo sa počas pondelka v športovom svete stalo.

Košice podali doma proti Slovanu dominantný výkon

V pondelok sa odohrali prvé zápasy štvrťfinálových sérií play-off Tipos Extraligy.

Košice v prvom zápase proti Slovanu Bratislava zvíťazili 6:2. Hetrikom k tomu prispel fínsky útočník Joona Jääskeläinen.

Trpkú prehru Slovana podčiarkol vlastný gól Findlaya do prázdnej brány.

Fotogaléria: HC Košice - HC Slovan Bratislava (1. zápas, štvrťfinále play-off)

Košičania vstupujú do play-off v rozporuplnej fazóne. Nebyť ich skvelého štartu do sezóny, tak by určite skončili pod čiarou zaručujúcou priamy postup do play-off. Na konci kalendárneho roka sa nevyhli osemzápasovej sérii prehier.

Spišská Nová Ves porazila Banskú Bystricu až v predĺžení. Spišiaci od začiatku hrali lepšie, dvojgólový náskok si však neudržali. V 3. minúte predĺženia rozhodol o výhre Burgess.

Viac k téme:

Calzona opäť s problémami

Calzona po rozhodnutí Čavriča nedoraziť na zraz musí riešiť ďalšie problémy.

Z nominácie slovenskej futbalovej reprezentácie na prípravné zápasy s Rakúskom a v Nórsku vypadli štyria hráči.

Pre zdravotné problémy nebudú trénerovi Francescovi Calzonovi k dispozícii Róbert Polievka, Denis Vavro, Ivan Schranz ani Ľubomír Šatka.

Čiastočným riešením pre Calzonove problémy však potenciálne môže byť Róbert Mak, ktorý prišiel na zraz vo výbornej forme.

V austrálskej lige v drese FC Sydney strelil tri góly v troch zápasoch po sebe a 30-ročný útočník verí, že si strelecké kopačky obuje aj v nadchádzajúcich prípravných zápasoch proti Rakúsku a Nórsku.

Sportnet podcast vychádza každý pracovný deň. Vypočuť si ho môžete aj na: Spotify Apple Google

Sidemenu»Podcasty»Košice otvorili sériu jednoznačnou výhrou, Spišiaci rozhodli až v predĺžení (Sportnet podcast)