Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Spišiačky dostali chorvátsku posilu

Nová hráčka príde vhod. Spišiačky majú momentálne úzky káder, tak každá posila príde vhod. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 6. feb 2013 o 00:00

Do ďalších bojov play–off Spišiačky pôjdu s novou posilou z Chorvátska.SP. NOVÁ VES. Už po zápase s Petržalkou tréner ŠKBD Rucon naznačil, že v kádri sa pripravuje pozitívna zmena, ale nič viac prezradiť nechcel.

Na prelome rokov opustili káder Spišskej Novej Vsi hráčky Wiliams a Krnjetina. Navyše družstvo Spišiačok je jeden veľký lazaret. Pre zranenia a choroby naposledy proti Cassovii hral každý, kto bol zdravý.

„Pod náš nie najlepší výkon proti Cassovii sa podpísala únava, lebo sme v poslednom období hrali a trénovali len zopár dievčat,“ uviedla po nedeľňajšom víťaznom stretnutí hráčka ŠKBD Rucon Markéta Zatloukalová.

Posilnenie kádra tak prišlo veľmi vhod. Na Spiš prichádza Chorvátka Iva Sliskovic. Dvadsaťdeväťročná pivotka bude na palubovke neprehliadnuteľná – má 190 centimetrov.

„Po neprebojovaní sa do MEL-ky je slovenské play–off pre nás hlavnou prioritou. Tomu podriaďujeme celé naše smerovanie klubu. Preto sme posilnili káder, aby sme boli konkurencieschopní. Verím, že Iva Sliskovic, ktorá má skúsenosti z Euroligy a olympijských hier v Londýne bude skutočnou posilou,“ uviedol manažér ŠKBD Rucon Róbert Šimkuľák.

Súvisiace články