Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Spišiaci chcú mať jasno v kádri do konca týždňa

(Autor: ilustračné archív)
Jozef Petruška|Publikované 13. júl 2016 o 22:00

Spišiaci síce prehrali s Košičanmi o gól, ale herne boli vo veľkej pohode.

SP. NOVÁ VES. Počas futbalového leta futbalisti FK Spišská Nová Ves nelenia.

Majú kvalitnú prípravu a náročných súperov. V utorok hrali s VSS Košice. Novovešťanov už trénersky viedol Branislav Ondáš, ktorý sa vrátil od Jadranského mora.

Horúčava poznačila priebeh

Aj keď bol začiatok súboja s FC VSS Košice až o sedemnástej hodine, stále bolo v tom čase veľmi horúco a dusno. Na tak náročné počasie to bol veľmi kvalitný futbal.

„Pod priebeh prípravného stretnutia s Košicami sa dosť podpísalo horúce počasie. Tempo zápasu nebolo také, na aké sme zvyknutí z druhej ligy. Košice stále majú dobrý káder a ukázali svoju kvalitu. Dobre im zahral Karaš, majú Kolbasa z Hanisky. Z našej strany to nebolo zlé, hlavne v druhom polčase sme mali viac z hry a viacero šancí na strelenie gólov. Predovšetkým sme si vyskúšali hráčov, s ktorými by sme rátali do novej sezóny,“ povedal tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Staronové mená

Viacerí hráči Spišskej Novej Vsi už majú po dovolenkách, no prekvapili viaceré mená v zostave. Opäť si spišskonovoveský dres obliekol Čekovský, na ľavej strane dobrý zápas odohral Ščavnický. Novým menom v zostave Novovešťanov je Dárius Vandraško a nechýbali ani šikovní mladíci z dorastu.

Vyzeralo to takmer na ideálnu zostavu na nový ročník. Skúsenosť ostrieľaných borcov ako Sedláček, Sirko a Boroš je výborne doplnená mladíckou dravosťou.

„Proti Košiciam sme videli hráčov, ktorých by sme chceli mať v kádri. Ťažko teraz povedať, ktorí hráči ostanú. Do konca týždňa chceme mať mužstvo po hráčskej stránke uzavreté. Aby som vedel, s kým môžem rátať. Káder sme chceli doplniť, aby bola zdravá konkurencia. Len nás to môže motivovať k lepšej práci,“ nevedel ešte povedať hráčsku definitívu tréner B. Ondáš.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.