Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Spartak opúšťa aj najproduktívnejší obranca Quint

(Autor: SITA)
TASR|16. jan 2014 o 10:32

Ruský hokejový klub má finančné problémy, odchádza tretí líder tímu.

MOSKVA. Ruský hokejový klub Spartak Moskva, ktorý má v súčasnosti finančné problémy, opustil už tretí líder tímu v priebehu niekoľkých dní.

Najproduktívnejší obranca mužstva Američan Deron Quint odišiel do konkurenčného CSKA Moskva za peňažnú kompenzáciu.

V Spartaku sa rozlúčili už s útočníkom Michailom Junkovom, ktorý prestúpil do Magnitogorska, a brankárom Jeffom Glassom.

Ten nahradil v CSKA Moskva slovenského reprezentanta Rastislava Staňu. Kanadský gólman dosiahol za svoje tohtosezónne účinkovanie v lige takmer 92-percentnú úspešnosť zásahov.

Deron Quint prišiel do Spartaka Moskva pred začiatkom sezóny. V 42 dueloch nazbieral dovedna 23 kanadských bodov (11+12), čo mu v tabuľke produktivity obrancov celej KHL vynieslo piatu priečku. Skúsený 37-ročný zadák pôsobí v Rusku už piaty rok, CSKA Moskva bude jeho štvrtou tunajšou zastávkou.

Ruské médiá spájali so zmenou pôsobiska aj slovenského útočníka Rastislava Špirka, ktorý mal odísť do tímu ďalšieho účastníka KHL Lev Praha. Špekulácie sa však doposiaľ nepotvrdili, podľa tých najnovších si chce vedenie Spartaka 29-ročného útočníka naďalej udržať vo svojich radoch.

Súvisiace články