Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Sojčík študoval postavenie brankára

Peter Sojčík. Ako jediný Košičan premenil nájazd. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 29. sep 2014 o 22:00

Bezgólovú remízu majstra v derby proti Popradu čakal asi málokto, no po 65 minútach sa stala realitou.

Siedme kolo hokejovej Tipsport extraligy neprinieslo veľa vzruchu a diváci v Steel Aréne to dávali hráčom najavo častým piskotom. Bezgólovú remízu majstra v derby proti Popradu čakal asi málokto, no po 65 minútach sa stala realitou a o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa ako jediný z Košičanov presadil Peter Sojčík, zatiaľ čo „kamzíci“ skórovali zo všetkých troch pokusov.

KOŠICE. Prvý náznak nespokojnosti prejavili košickí diváci už v prvej tretine, kedy oceliari nevyužili krátku presilovku o dvoch hráčov a následne sa nevedeli strelecky presadiť ani v pokračujúcej výhode o jedného muža.

Len 2 strelecké pokusy na brankára hostí vyslali počas prvých dvadsiatich minút hry a to sa v domácom prostredí Košičanom už veľmi dlho nestalo.

„Vždy keď sme nastrelili puk, oni sa tam vedeli dostať skôr. Takisto ani oni nemali nejaké vyložené šance, takže ten výsledok 0:0 bol asi spravodlivý,“ prezradil košický útočník Peter Sojčík.

Hokejisti jubilejné derby nevnímali

V nedeľu to bolo už 150. východniarske derby, v ktorom mohli košickí hokejisti načať už deviatu stovku víťazstiev v našej najvyššej hokejovej lige. Hráči sa o jubilejnom zápase dozvedeli len tesne pred jeho začiatkom.

„Povedal by som, že je to skôr taká zaujímavosť pre fanúšikov, my sme sa o tom možno dozvedeli z informačnej kocky alebo v kabíne pred zápasom, ale nikto to neriešil,“ skonštatoval Sojčík.

Rošádu s brankármi pred nájazdmi komentoval slovami: „Je to vec trénera, koho postaví do bránky a niekedy to vyjde, inokedy nie.“

Únavu po náročnom týždni nijak výrazne nepociťoval. „Včera sme mali voľno, oddýchli sme si. Tá únava teda nehrala nejakú veľkú úlohu.“

Snažil sa niečo vyčítať

Prvým Košičanom, ktorý dostal od trénera Tomka dôveru na nájazdy, bol Peter Bartoš. Ten si skúšal nakorčuľovať z ľavej strany a vystreliť popod vyrážačku brankára Kostúra, ktorý jeho pokus zneškodnil.

„Všímal som si ako stojí brankár pri Peťovom nájazde, aj keď on je pravák a chodí to z opačnej strany, ale niečo sa z toho vyčítať dá. Ja som si počkal, kde sa to otvorí a podľa toho sa to snažím vyriešiť.“

Košičanov teraz čaká zápas v Žiline, ktorá sa spolu so Skalicou trápi na posledných priečkach extraligovej tabuľky.

„Pre nás to vôbec nebude ľahký zápas, na hokej tam chodí veľmi málo ľudí a atmosféra je tam nulová. V takom prostredí sa žiadnemu hráčovi nehrá dobre.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.