Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Sninčanky stratili zatiaľ v súťaži iba set

Sportnet|Publikované 21. okt 2003 o 22:00

Snina - V poradí tretím kolom pokračovala počas uplynulého víkendu prvá volejbalová liga žien, skupina východ. Po úvodných dvoch vystúpeniach

kraľovali na čele tabuľky volejbalistky z mesta pod Sninským kameňom, ktoré sa po minuloročnom vypadnutí z extraligovej spoločnosti vydali jasnou cestou opätovného návratu. Po dvoch hladkých víťazstvách doma nad Tvrdošínom i v Podbrezovej, teda s družstvami, ktoré sú vo východniarskej skupine nováčikmi, čakala na volejbalistky Spartaka Vihorlat Snina prvá vážnejšia previerka v podobe merania síl s Gemerčankami, ktoré v ostatnom kole vyhrali jeden zápas v Prešove. "Stretnutia prvých dvoch kôl boli pre nás dobrým rozbehnutím sa na sezónu. Aj keď naše súperky sa snažili, nedonútili nás zabrať na plný plyn. V sobotu nás čakal súper, ktorého spolu s Liptovským Hrádkom a Prešovom radím medzi kvalitnejšie družstvá a dvojzápas moje slová aj potvrdil," zhodnotil doterajšie vystúpenie svojich zverenkýň Evald Štofík, tréner SV Snina. A ako vlastne nový kormidelník sninských dievčat spomínaný dvojzápas z lavičky videl? "Už od začiatku stretnutia bolo vidieť, že Rimavská Sobota má káder, v ktorom sú vhodne skĺbené skúsené i mladé hráčky. Súper nás v prvom stretnutí donútil hrať pozorne a ľahkovážnosťou našich mladých hráčok získal aj set. V podstate v každom sete, aj v druhom, sme viedli priebežne o tri až päť bodov, no šnúra súpera v znamenala našu prvú stratu setu v súťaži. Prevahu sme potvrdili v stretnutí druhom, keď sme viedli stále už od úvodu setov, zahrala si aj lavička a zdramatizovanie zápasu sme nepripustili," konštatoval rodák zo Sniny.

Po troch kolách teda Sninčanky vedú prvoligovú súťaž bez zakolísania a ďalšou vážnejšou previerkou ich kvalít bude dvojzápas v Liptovskom Hrádku. Ostane Spartaku Vihorlat Snina nula na konte prehier aj po najbližšej sobote? "Podstatné je, aby sa výkonnosť našich mladých dievčat ustálila. Zatiaľ som s výkonmi vcelku spokojný, no vyvarovať sa musíme takých výpadkov, aký nás postihol práve v druhom sete prvého stretnutia. Ak svoju hru stabilizujeme, verím, že návrat z Liptova bude radostný," dodal E. Štofík.

Výsledky: SV Snina - R. Sobota 3:1 (20,-20,14,24) a 3:0 (21,19,24). Zostava SV Snina: Vencková, Jacinová, Pavlíková, Ferkaninová, Hriňáková, Chovancová (libero Špitáliková, Fechová, M. Halamková). Rozhodoval Mikula.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.