Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|28. júl 2018 o 11:30

Osemnástka sa pripravuje na Hlinka Gretzky Cup.

DETVA. Hokejisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov odohrali prvé dva prípravné zápasy pred prestížnym turnajom Hlinka Gretzky Cup v kanadskom Edmontone (6. - 11. augusta).

Slovenská osemnástka nastúpila dvakrát v Detve proti juniorskému tímu HC '05 iClinic Banská Bystrica, pričom oba duely sa hrali netradične na dva pätnásťminútové polčasy.

V prvom stretnutí prehrali Slováci 1:2, jediný gól zverencov Viliama Cacha strelil obranca Oliver Turan. V odvetnom meraní síl zvíťazili slovenskí mladíci 3:1, presadili sa Jozef Haščák, Juraj Eliaš a Michal Mrázik.

Prípravné zápasy (hralo sa v Detve, 2x15 minút):

Slovensko U18 - Banská Bystrica juniori 1:2 (0:1, 1:1)

Góly: 27. Turan - 1. Pastucha, 18. Bodnár (Dlapka, F. Rybár)

Zostava SR U18: Borák - Turan, Golian, Matej Ilenčík, Kňažko, Michal Beňo, Hatina, Fajdoš, Mudrák - Michal Mrázik, Sojka, Chromiak - Valigura, Jellúš, Čajkovič - Kormúth, J. Haščák, Turanský - Eliaš, Jendek, M. Volko

Slovensko U18 - Banská Bystrica juniori 3:1 (2:1, 1:0)

Góly: 2. J. Haščák, 3. Eliaš, 21. Michal Mrázik - 9. Jamrich

Zostava SR: Antala - Turan, Golian, Matej Ilenčík, Kňažko, Michal Beňo, Hatina, Fajdoš, Mudrák - Michal Mrázik, Sojka, Chromiak - Valigura, Jellúš, Čajkovič - Kormúth, J. Haščák, Turanský - Eliaš, Jendek, M. Volko

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejoví mladíci odohrali v príprave netradičné zápasy. Hralo sa na polčasy