Rostislav Čada sa po neznanom góle veľmi hneval.
Rostislav Čada sa po neznanom góle veľmi hneval. (Autor: SME / GABRIEL KUCHTA)
SITA|13. nov 2013 o 16:46

Najbližšie nastúpia hokejisti Slovana v piatok proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

• Slovanisti doma s Jurgou Chanty-Mansijsk prehrávali už 0:2, napokon zápas otočili.
  • V 44. minúte znížili vďaka presilovkovej strele Miklíka a dve minúty pred koncom riadneho času sa im podarilo aj vyrovnať zásluhou Mojžíša.
  • V nájazdoch rozhodol Netík.
  • Slovan hral proti Jugre s Janusom v bránke a len šesticou obrancov
  • Za Jugru v Bratislave nastúpil aj s áčkom asistenta kapitána hostí Slovák Starosta
  • Slovanisti sa najbližšie predstavia opäť v piatok 15. novembra o 19.00 proti Avtomobilistu Jekaterinburg.
  • O dva dni neskôr hrajú s Barysom Astana a domácu šnúru ukončia v utorok 19. novembra duelom s Avangardom Omsk.

Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 44. Miklík (Vondrka, Škoula), 58. Mojžíš (Štajnoch), rozh. nájazd: Netík - 11. Buľanskij, 26. Žukov (Smoleňák, Šefer).

Rozhodcovia: Karabanov, Safiullov - Kučava, Novikov, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 9731 divákov.

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Ölvecký, Kukumberg - Daňo, Šťastný, Hudáček

Jugra: Biriukov - Šefer, Chvostov, Pepeľajev, Trončinský, Sokolov, Starosta, Ďakov - Chlyncev, Žukov, Sitnikov - Smolenák, Dixon, Savinainen - Kňazev, Jacenko, Buľanskij - Plotnikov, Krysanov, Gusev - Petrov

Hlasy:

Rostislav Čada (trénera Slovana)

"Súper bol dnes veľmi efektívny a z mála šancí sa dostal do dvojgólového vedenia. Aj za nepriaznivého stavu sme bojovali ďalej a verili vo víťazstvo. Tieto vlastnosti nám zabezpečili zaslúžené víťazstvo. Nespokojní môžeme byť len s malým dôrazom."

Oleg Davydov (tréner Jugry Chanty-Mansijsk)

"Dnes sme dobre bojovali, brankár Biriukov predviedol dobrý výkon. Trochu nám chýbali fyzické a morálne sily."

Tomáš Mojžíš (obranca Slovana, autor vyrovnávajúceho gólu na 2:2)

"V úvode duelu nám to tam nepadalo. Ak by sme tam dali gól, vyzeralo by to inak. Mali sme šance počas celého zápasu, ale dorážky nám nešli. Som rád, že sme získali dva body, pretože sme makali počas celého stretnutia."

Tomáš Netík (útočník Slovana, autor víťazného nájazdu)

"Mali sme mnoho šancí, keď pred nami bola prázdna bránka. Z toho musíme dávať góly. Získali sme dva body po dobrom výkone."

Mário Bližňák (útočník Slovana)

"Mali sme výborný vstup do zápasu. Prvých sedem-osem minút sme si vytvorili niekoľko šancí, mohli sme dať jeden-dva góly a bol by pokoj. Spravili sme však jednu chybu a dostali sme gól. Pred druhou tretinou sme si v šatni povedali, že dáme jeden gól a musí sa to zlomiť. Tak sa aj stalo. vytvorili sme si tlak a vyrovnali. Sme radi za tie dva body."

Tomáš Mojzíš sa raduje z gólu na 2:2.

ONLINE

Štvrtý nájazd premenil Slovanista Netík, Smoleňákov nájazd následne Janus chytil. Slovan tak vyhral 3:2 po samostatných nájazdoch.

Predĺženie začal lepšie Slovan, na bránku vystrelil aj Miklík. Zápas sa však rozhodne až v samostatných nájazdoch.

59. min. Obranca Tomáš Mojžíš si nakorčuľoval až pred bránku a popri Biriukovovi vyrovnal. Riadny hrací čas sa skončil remízou 2:2.

52. min. Na hokejovom zápase sú aj futbaloví reprezentanti a Slovanu tak fandí aj Marek Hamšík, Adam Nemec a ich spoluhráči. Slovan bude hrať opäť presilovku, napokon ju však nevyužil.

48. min. Po výbornej akcii sa dostal do veľkej šance Bartovič a aj Hudáček. Biriukov si poradil. Ruský brankár následne chytil aj Sersenovu bombu od modrej.

44. min. Michel Miklík prestrelil skvelého Biriukova a Slovanu tak ešte dáva šancu na úspech. Stav je 1:2.

40. min. Po tvrdom strete Branko Radivojevič dostal potreboval do opatery lekárov a odišiel do šatne predčasne. Slovan aj po druhej tretine prehráva 0:2.

38. min. Slovan sa veľmi snaží dať svoj prvý gól v zápase, brankár Biriukov však chytá fantasticky a stále gól nedostal. Tesne pred koncom druhej tretiny mu narátali 24 úspešných zákrokov.

31. min. Slovan dal gól, rozhodcovia ho však po dlhých diskusiách s videorozhodcom neuznali. Škoula ho zrejme do bránky kopol.

26. min. Slovan nevyužil ani tretiu presilovku a naopak Žukov ešte počas nej dal gól na opačnej strane. Prvou strelou v druhej tretine Janus opäť dostal gól.

20. min. Slovan síce výrazne vyhral prvú tretinu na strely 17:4, nepomohlu mu to. Po prvej tretine prehráva 0:1.

18. min. Výborne hrá dnes Juraj Mikúš. Slovan však po prvýkrát hral aj oslabený, dve minúty za hákovanie dostal Sersen.

11. min. Slovan napriek tlaku dostáva gól. Po skvelej akcii Janusa prekonal Buľanskij.

10. min. Presilovka sa Slovanu darila, chýbal len gól. Jugra sa napokon ubránila a ani v druhej presilovke sa Slovan nepresadil. Na strely vedie Slovan 16:1.

8. min. Slovan hrá zatiaľ veľmi aktívne a mal viacero šancí. Hudáček bol vo veľkej šanci faulovaný pred brankárom hostí a Slovan opäť hrá presilovku.

1. min. Hneď počas prvej akcie sa Radivojevič dostal do šance a hostia ho zastavili len faulom. Slovan tak hrá presilovku hneď v prvej minúte. Využiť sa ju napokon nepodarilo.

Biriukov v bráne Chanty-Mansijsku predviedol skvelé zákroky.