Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Slovan konkuruje bohatým klubom, v tíme má 23 Slovákov

(Autor: TASR)
SITA|3. sep 2013 o 11:12

Mužstvo z Bratislavy má zvýšený rozpočet, stabilizovaný hráčsky káder a cieľ ako vlani – play off.

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom.

BRATISLAVA. So zvýšeným rozpočtom 12,7 milióna eur, so stabilizovaným hráčskym kádrom a s opätovnými ambíciami na postup do play off vstupuje Slovan Bratislava do svojej druhej sezóny v Kontinentálnej hokejovej lige. Úvodný zápas 6. ročníka KHL, v ktorom sa stretnú finalisti z minulej sezóny Dinamo Moskva - Traktor Čeľabinsk, sa hrá už dnes.

Slovan začne vo štvrtok v ukrajinskom Donecku sériu štyroch stretnutí na ľade súperov, domácu premiéru bude mať 17. septembra. Prvý zápas vysiela naživo Sport2 HD.

V tíme je 23 Slovákov

Mužstvo z Bratislavy sa pripravuje na sezónu bez Miroslava Šatana. Kapitán tímu z vlaňajšej sezóny sa nezapojil do prípravy, s rodinou je cez leto v Amerike. Slovan sa rozlúčil aj s brankárom Konrádom, obrancami Švarným, Tabačkom, Ďatelinkom a útočníkom Kytnárom, Svatošom. Z centra Lipianskeho sa stal asistent trénera.

„Filozofia nášho klubu sa nemení. V prvom rade sa snažíme získavať slovenských hráčov, aby sme boli nápomocní reprezentácii," povedal športový riaditeľ Oldřich Štefl. „Ak to nevyjde, potom sa pozeráme aj po hokejistoch z iných krajín."

Do bránky získal Slovan Čecha Kopřivu, do obrany jeho krajanov Škoulu, Kudláka, a tiež Brejčáka, do útoku českého krídelníka Netíka i mladíkov z vlaňajšej dvadsiatky R. Mráza s Kolenom. Stále je otvorené jedno miesto v útoku namiesto Šatana.

Konkurencia v KHL narástla so zaradením nových klubov Medveščaku Záhreb a Admiralu Vladivostok, liga má 28 mužstiev. Ruské tímy, ale aj Lev Praha, vydali v lete na posily oveľa viac financií ako slovenský zástupca.

Slovan má na súpiske 23 Slovákov, šesť českých hráčov a Kanaďana Sigaleta. V celej KHL bude hrať dovedna 44 slovenských hokejistov.

Vlani bol najefektívnejší

„V prípravných zápasoch sme sa stretli s kvalitnými súpermi rôznych herných štýlov, noví hráči zapadli do tímu," oznámil tréner Rostislav Čada. Slovan z jedenástich zápasov proti ruským, českým, fínskym a švédskym klubom osem vyhral. „S tréningovým úsilím hráčov som bol spokojný, ale skutočnú pripravenosť mužstva ukážu až zápasy KHL."

Nový kapitán Milan Bartovič patril medzi najlepších hráčov, v poslednom zápase s Jönköpingom sa blysol hetrikom.

V bránke by mal byť tak ako vlani oporou Janus, v prvej päťke by mali nastúpiť Škoula, Sersen, Miklík, Bližňák, Vondrka.

Slovan sa v minulej sezóne pri prvom štarte v KHL prebojoval do play off. Pri desaťmiliónovom rozpočte nazbieral v základnej časti 78 bodov, čím sa stal najefektívnejším klubom KHL.

Prvé štyri zápasy už vypredali

Po vlaňajších zlých skúsenostiach s charterovou leteckou spoločnosťou Holidays Czech Airlines si Slovan našiel nového prepravcu Travel Service. Pri ôsmich výjazdoch za súpermi v základnej časti nalieta na boeingoch vyše 50 805 kilometrov, čo je siedmy najvyšší počet spomedzi všetkých klubov KHL.

Vlani muselo mužstvo po zápasoch v Rusku viackrát až niekoľko hodín čakať na lietadlo. Teraz má prepravca k dispozícii viac strojov, bázu v Bratislave i slovenskú posádku. Podľa zmluvy by si klub v prípade nesplnených podmienok mohol nárokovať na zľavu až 30 percent z dohodnutej sumy.

Pred sezónou predal Slovan do desaťtisícového hľadiska 5000 permanentiek, asi 3100 lístkov dáva do elektronickej aukcie. Prvé štyri septembrové zápasy sú už vypredané.

Slovan v číslach:

Slovan je s rokom založenia 1921 najstarším klubom KHL.

Rozpočet 12,7 mil. eur je o 2,7 mil. vyšší ako vlani, no v KHL patrí medzi podpriemerné.

Klub je v 14-člennej Západnej konferencii, do play off postúpi osem tímov.

Pred sezónou sa predalo 5000 permanentiek, do elektronickej aukcie sa pred každým zápasom dostane asi 3100 lístkov.

V septembri odvysiela káblová televízia Sport2 HD sedem z desiatich zápasov Slovana. V základnej časti odohrá mužstvo 54 zápasov.

Súvisiace články