Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Slováci a Poliaci vytvoria pred kandidatúrou na OH spoločnú komisiu

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
SITA|17. sep 2013 o 16:29

Hlavným centrom ZOH 2022 by mal byť Krakov. Na Slovensku by sa mali konať len súťaže v alpskom lyžovaní.

KRAKOV. Na spoločnom stretnutí poľskej a slovenskej strany vo veci kandidatúry na zimné olympijské hry 2022, o ktoré sa oficiálne uchádza Krakov, sa predstavitelia oboch národných olympijských výborov dohodli na utvorení koordinačnej komisie v rámci centrálneho výboru kandidatúry.

Obe strany do komisie nominujú po piatich zástupcov.

"Komisia bude mať na starosti zlaďovať úsilie v oboch krajinách, pomáhať obom prípravným výborom a dohliadať na veci súvisiace s kandidatúrou tak, aby celá príprava bola v súlade s Olympijskou chartou a s pravidlami správania miest uchádzajúcich sa o usporiadanie ZOH, ako ich stanovil MOV," uvádza web Slovenského olympijského výboru olympic.sk.

Na stretnutí v Krakove predniesli informácie o stave príprav kandidatúry predsedníčka kandidátskeho výboru Krakova a poslankyňa poľského Sejmu, olympionička v snoubordingu Jagna Marczulajtisová-Walczaková a predseda prípravného výboru SR Juraj Blanár.

Zástupcovia oboch strán debatovali o najbližších krokoch, ktoré treba vykonať pred oficiálnym podaním prihlášky Krakova na Medzinárodný olympijský výbor (MOV). Kandidatúru je nutné podať do 14. novembra.

Hlavným centrom ZOH 2022 by mal byť Krakov. Na Slovensku by sa mali konať len súťaže v alpskom lyžovaní, ktorých dejiskom by mali byť svahy Chopka. Informácie zverejnil olympic.sk.

Súvisiace články