Skazu Slovana dokonal Jurčina, Záhreb vyhral 6:2

Tréner Slovana Miloš Říha (vľavo).
Tréner Slovana Miloš Říha (vľavo). (Autor: TASR)
Sportnet|1. nov 2015 o 17:49

Hokejisti Slovana Bratislava hrali na ľade Medveščaku Záhreb záverečný zápas v KHL pred úvodnou reprezentačnou prestávkou v sezóne.

Medveščak Záhreb - Slovan Bratislava 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Góly: 5. Bolduc (Parlett, Kousa), 9. Giliati, 32. Hedberg (Perkovich), 49. Giliati (Genoway, Glumac), 50. Mertl (Smoleňák), 56. JURČINA (Bolduc, Saarinen) - 40. Tičar (Švarný, Barker), 44. Kašpar (Nedorost, Paré). Rozhodovali: Belov, Gašilov - Lazarev, Šichanov, vylúčení: 2:6 na 2 min., navyše Parlett (Medveščak) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5390 divákov

Záhreb: Taylor - Kinrade, Gysbers, Kousa, Parlett, Jurčina, Katic, Deutsch - Bjorkstrand, Bolduc, Saarinen - Smoleňák, Mertl, Kvapil - Perkovich, Jämtin, Hedberg - Glumac, Genoway, Giliati

Slovan: Brust - Barker, Luža, Sersen, Valach, Švarný, Starosta, Kozák - Paré, Nedorost, Kašpar - Bartovič, Surový, Leblanc - Jeglič, Tičar, Šťastný- Lušňák, Viedenský, Skalický

ZÁHREB. Hokejisti Slovana Bratislava nezvládli zápas KHL na ľade Medveščaku Záhreb a prehrali 2:6. Šiesty gól chorvátskeho klubu strelil slovenský obranca Milan Jurčina.

Slovan prehral už tretí zápas v rade a v tabuľke Západnej konferencie je priebežne na jedenástej priečke.

Hostia prespali úvod prvej tretiny, dostali dva góly a nebyť brankára Barryho Brusta, mohli aj viac.

Po treťom góle domácich síce Slovan znížil na 2:3, no záver tretej tretiny opäť nezvládol a inkasoval ďalšie tri góly.

Teraz čaká zverencov Miloša Říhu reprezentačná prestávka, po ktorej nastúpia 10. novembra na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Miloš Říha, tréner Slovana: "Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, domáci mali dostatok priestoru a zaslúžene strelili dva góly. V druhej časti hry sme hrali lepšie, vytvorili si šance, strelili prvý gól. Ten nás nakopol, na začiatku tretej tretiny bolo 3:2, no bohužiaľ, nedokázali sme vyrovnať. Štvrtý gól prakticky rozhodol o výhre Medveščaku."

Online prenos - III. tretina

Koniec zápasu

56. min: V presilovke peknou strelou zdiaľky prekonal Brusta aj slovenský obranca Medveščaku Milan Jurčina - 6:2 pre Záhreb.

55. min: Hedberg si krásne vychutnal Starostu, dostával sa do úniku, ale obranca Slovana ho fauloval a šiel na trestnú lavicu. Rozhodcovia mohli pokojne nariadiť trestné strieľanie.

50. min: Nádej Slovana na body vyprcháva, domáci dali v rozpätí 108 sekúnd ďalší gól. Po hrubej chybe Valacha v rozohrávke dostal puk do siete Mertl.

49. min: Záhreb opäť vedie o dva góly, Brusta nechytateľnou delovkou z ľavého kruhu prestrelil Giliati.

44. min: Kašpar po akcii Nedorosta poslal puk do odkrytej bránky a Slovan sa vracia do zápasu, prehráva už iba 2:3.

II. tretina

40. min: Početná skupina fanúšikov Slovana v hľadisku štadióna v Záhrebe má konečne dôvod na oslavu, hostia dali prvý gól - Tičar 27 sekúnd pred koncom tretiny z pravej strany strelou popod vyrážačku prekonal Taylora a znížil na 1:3.

39. min: Paré bol druhý raz za uplynulé minúty v sľubnej pozícii, ani raz však neskóroval.

32. min: Hedberg sa krásne zbavil Lužu a prestrelil Brusta, Záhreb vedie už 3:0.

29. min: Slovan vyrovnáva hru, ale kontaktný gól sa mu streliť nedarí.

22. min: Surový mohol znížiť, šiel sám na domáceho brankára Taylora, no neprekonal ho.

21. min: Výbornú príležitosť v presilovke o dvoch hráčov mal Smoleňák, ale Brust jeho šancu zneškodnil. Slovan sa napokon ubránil bez ujmy.

I. tretina

20. min: V krátkom čase boli vylúčení Leblanc a Surový, Záhreb má výhodu o dvoch hráčov v trvaní 112 sekúnd.

14. min: Smoleňák trafil žŕdku, brankára Slovana Brust sa ešte predtým vyznamenal pri strelách Kvapila a Mertla.

11. min: Brust vychytal Hedberga, ktorý šiel osamotený na jeho bránku.

9. min: Genowayovu strelu ešte dokázal Brust vyraziť, ale na dorážku Giliatiho už nestačil, domáci vedú 2:0.

5. min: Parlettovu strelu od modrej tečoval do Brustovej siete Bolduc, Záhreb vedie 1:0.

KHL - nedeľa

Dinamo Moskva - Spartak Moskva 5:4 pp a sn (2:0, 1:4, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 1. Karsums, 13. Kokarev, 30. Cvetkov, 60. Hietanen, rozh. nájazd Fjodorov - 26. Glazačev, 37. Mereskin, 39. Bodrov, 40. Vasiljev

Domov»Hokej»KHL»Skazu Slovana dokonal Jurčina, Záhreb vyhral 6:2