Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Sekeráš podpísal Minnesote na 2 roky s opciou a zarobí 2,6 - 3,1 mil. USD

TASR|3. aug 2001 o 13:31

Minneapolis/Trenčín 3. augusta (TASR) - Slovenský reprezentačný obranca Ľubomír Sekeráš bude v drese zámorského klubu NHL Minnesoty Wild pôsobiť pravdepodobne v troch najbližších ročníkoch. Vo štvrtok podpísal 32-ročný hokejista s vedením klubu dvojročnú zmluvu s opciou na sezónu 2003/4, počas ktorej zarobí 2,6 až 3,1 milióna dolárov.

"S podmienkami zmluvy som vyslovil súhlas o polnoci zo stredy na štvrtok, kópiu kontraktu som podpísal vo štvrtok ráno prostredníctvom faxu," prezradil 152-násobný slovenský reprezentant a pokračoval: "S vedením klubu rokoval môj agent Allan Walsh, výšku môjho zárobku ovplyvnia možné bonusy a prémie, mala by sa však pohybovať medzi 2,6 a 3,1 milióna."

Člen strieborného petrohradského výberu z MS 2000 sa tak stane 11. slovenským "milionárom" pôsobiacim v najprestížnejšej hokejovej súťaži planéty. V tíme vlaňajšieho nováčika NHL sa stal najlepším prihrávačom divochov s 23 asistenciami a druhým najproduktívnejším hráčom s 34 bodmi v 80 zápasoch. Sekeráš sa okrem toho stal historicky prvým obrancom Wild, ktorý strelil gól a bol 2. v celku v priemernom čase strávenom na ľade v jednom zápase (21:18 min) a 3. vo vypichnutých pukoch (50).

Generálny manažér Doug Risebrough si zmluvu so slovenským bekom pochvaľoval slovami: "Ľubomír sa v uplynulej sezóne ukázal ako stabilný a platný hráč pre NHL a v tímovej koncepcii mu patrí veľký podiel. Jeho prítomnosť pomôže posilniť vyhliadky mužstva do budúcnosti."

Samotný hokejista v novom ročníku ešte neočakáva výrazný prienik klubu medzi elitných účastníkov NHL. "Máme mladé mužstvo, no myslím, že o také tri-štyri roky už môžeme mať podstatne vyššie ambície," predpovedal Sekeráš, ktorý mal skromné ambície aj pred sobotňajším tenisovým turnajom zámorských hokejistov. "Súpera ešte nepoznám, no dúfam, že sa dostanem aspoň cez prvé kolo," predsavzal si trenčiansky rodák.

br

Súvisiace články