Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Šéf Buffala poprel, že uvažuje o výmene Mira Šatana

TASR|18. dec 2003 o 18:48

Buffalo 18. decembra (TASR) - Majiteľ Buffala Thomas Golisano v priebehu niekoľkých hodín poprel špekulácie ohľadom možnej výmeny slovenského hokejového ...

Buffalo 18. decembra (TASR) - Majiteľ Buffala Thomas Golisano v priebehu niekoľkých hodín poprel špekulácie ohľadom možnej výmeny slovenského hokejového reprezentanta Miroslava Šatana do iného klubu NHL. Denník Buffalo News predtým informoval, že podľa zdrojov blízkych klubu je Golisano nespokojný s tohtosezónnou produktivitou najdrahšieho hráča Sabres a hľadá možnosti jeho výmeny.

"Niet pochybností o tom, že Golisano so Šatanom nie je spokojný. Cíti sa byť podvedený," povedal denníku The Buffalo News zdroj, ktorý si neželal byť menovaný. Golisano však okamžite reagoval: "Nikdy som vážne neuvažoval nad výmenou Mira do iného tímu. Miro i celé mužstvo sú len v hernej kríze a smola sa im lepí na päty. Náš tím má však obrovský potenciál a verím, že náš čas ešte len príde." Tím šablí je pod ostrou kritikou médii a verejnosti vzhľadom na šesťzápasovú šnúru prehier. Napriek tomu však Golisano nad mužstvom neláme palicu: "Bolo by zlé reagovať s horúcou hlavou," vyhlásil pre Buffalo News majiteľ: "Nechcem, aby sme zbytočne panikárili."

Dvadsaťdeväťročný Šatan v prebiehajúcej sezóne NHL odohral 32 zápasov a na svoje konto si pripísal len 14 bodov (9 gólov + 5 asistencií). Sezónu začal v bratislavskom Slovane, pretože sa nevedel dohodnúť na novom kontrakte s Buffalom. Nakoniec včas podpísal dvojročnú zmluvu znejúcu na 10 miliónov dolárov a stal sa po Dominikovi Hašekovi druhým najlepšie plateným hráčom v histórii klubu. V októbri bol Šatan dokonca kapitánom Sabres, hral v prvom útoku s novou posilou Chrisom Drurym a za toto obdobie strelil päť gólov a na osem prihral. Potom sa presunulo "céčko" na dres Druryho, pretože v klube nastolili rotačný systém kapitánov a Šatanovi "zvlhol" pušný prach.

Súvisiace články