Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Ščurko priznal, že rozhodujúci gól nedal

Sportnet|Publikované 23. feb 2016 o 23:00

Po dvoch semifinálových zápasoch 1. hokejovej ligy sľubnú pozíciu získalo Bemaco HC 46 Bardejov.

Po dvoch semifinálových zápasoch 1. hokejovej ligy sľubnú pozíciu získalo Bemaco HC 46 Bardejov, keďže doma dvakrát vyhrali nad HC Detva po výsledkoch 3:1 a 5:4. Podobne si poradili aj Nové Zámky s Liptovským Mikulášom a možno už vo štvrtok, alebo piatok spoznáme finálovú dvojicu.

BARDEJOV. V takmer vypredanej bardejovskej aréne si po oba dni fanúšikovia prišli na svoje, najmä druhý zápas bol dramatický do poslednej minúty, za stavu 4:4 do predĺženia chýbalo 61 sekúnd.

Stálo pri nich aj šťastie

V drese Bardejova sa koncom decembra znova objavil Ladislav Ščurko a v pondelok rozhodol o druhej výhre doma svojím šiestym gólom.

„Aj keď štatistiky mi oficiálne pripisujú rozhodujúci piaty gól v zápase, nebolo to tak, puk za čiaru dorážal Linet po výbornej akcii celej našej päťky. Priznám sa, že to bol veľmi ťažký zápas, ťažší ako v nedeľu. Za stavu 4:2 sme si mysleli, že poslednú tretinu ideme dohrať, no vieme hrať aj za stavu, keď hostia vyrovnali, ale aj šťastie stálo pri nás. Tu sa veľmi dobre hrá, fanúšikovia sú šiestym hráčom. V Detve bude rozhodovať zodpovedná práca celých 60 minút,“ povedal Ščurko.

Dvojgólový Radoslav Cútt obohatil svoj gólový účet na štrnásť, no netajil, že mu to strelecky v sezóne nejde tak, ako si predstavoval.

„My sme hrali na štyri a Detva na tri päťky, boli viac v tempe, ale viedli sme o dva góly. V závere nám v obrane nevydržali, každý si musí držať hráča, súper ukázal silu, no my sme to nakoniec zvládli. Cez sezónu mi to veľmi nepadalo, dnes to mohol byť hetrik. Je to v podstate jedno, kto dá gól, dôležité je, že sme dali. Už viackrát sa nám podarilo v posledných minútach ukázať našu vnútornú silu, som rád, že to dnes vyšlo. Tak sme to chceli, Detva bude pod tlakom a verím, že u nich hneď prvý zápas vyhráme,“ uviedol Cutt.

V závere bol každý opatrný

Domáci kormidelník Anton Tomko aj pochválil, no nešetril kritikou: „V prvom zápase sme sa spoznali, aj preto bol ten druhý vyrovnanejší. My sme zahrali najlepšie v 2. tretine, keď sme súperovi odskočili o dva góly. V poslednej sme očakávali nápor Detvy, začali nás forčekovať, my sme naopak kopili chyby. Po jednej nepresnej prihrávke to začali, zamkli nás, faulovali sme a to ich nakoplo. V závere sa tempo vyvažovalo, každý bol opatrný, ale tak trošku aj so šťastím sme dali piaty gól. Stále je to o brankároch a disciplíne, Škorvánek nás podržal v ťažkých chvíľach, nebolo to jeho vinou, že súper vyrovnal na 4:4.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.