Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Šatan bude o účasti na MS uvažovať po stretnutí s Vůjtkom

Šatan a Lintner. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|Publikované 11. mar 2014 o 20:42

Štart na majstrovstvách sveta ešte zváži Šatan po stretnutí s trénerom Vůjtkom a manažérom Sýkorom.

„Teraz som rozhodnutý, že je to koniec. Ale ešte si zoberiem nejaký čas, aby som urobil definitívu,“ vravel Miroslav Šatan po ukončení sezóny Slovana.

BRATISLAVA. Jediný gól Slovana vo dvojici zápasov s Dinamom Minsk v doplnkovej súťaži KHL pre mužstvá, čo nepostúpili do play off, strelil Miroslav Šatan.

Slovenský tím po výsledkoch 0:1 a 1:2 vypadol z Pohára nádeje a už má po sezóne. Tridsaťdeväťročný Šatan sa vrátil do Slovana v decembri a od januára bol najlepším strelcom tímu.

Po pondelňajšom súboji s Minskom pripustil, že to nemusela byť jeho rozlúčka s bratislavským klubom, hoci v decembri hovoril o poslednej sezóne v kariére.

Rozhodne sa v lete

Šatan skóroval na konci prvej tretiny v presilovke. Ešte väčší potlesk divákov si však vyslúžil za akciu v druhej tretine, keď sa chladnokrvne pohral s obranou Dinama, no zakončil tesne vedľa odkrytej bránky. Postaral sa o najsvetlejšie momenty domácich v zápase, ktorý nenadchol.

„Bolo vidieť, že obidva tímy majú problém s motiváciou,“ povedal Šatan. „Je to nezáživná časť sezóny. Hralo sa už preto, aby sa hralo.“

Po zápase so spoluhráčmi zakýval do hľadiska, ale pred novinármi sa vyhol priamej odpovedi, že v Slovane sa už neobjaví.

„Nechcem rozmýšľať päť minút po konci zápasu o konci kariéry. Na to treba čas, pár týždňov, možno pár mesiacov,“ opatrne hľadal slová.

„Teraz som rozhodnutý, že je to koniec. Ale ešte si zoberiem nejaký čas, aby som urobil definitívu. Asi sa rozhodnem až niekedy v lete.“

V posledných troch-štyroch rokoch zvažoval, či má skončiť a nakoniec to vždy potiahol na pol sezóny ďalej.

Je plný síl

V minulej sezóne odohral Šatan pre zranenie krčnej chrbtice v KHL iba 21 zápasov a v tomto ročníku po rehabilitácii v Amerike stihol nastúpiť za Slovan na 25 súbojov.

S 10 gólmi patril medzi najlepších strelcov mužstva, ale na rozdiel od Michela Miklíka (14), Milana Bartoviča (13) či Michala Vondrku (12) hral necelú polovicu zápasov.

Generálny manažér Slovana Maroš Krajči je presvedčený, že keby mal Slovan Šatana od začiatku sezóny, v play off by nechýbal.

„Môj neskorý vstup do KHL bol výsledkom viacerých okolností - uviaznutej komunikácie so Slovanom i môjho zdravotného stavu, keď som potreboval viac času na prípravu,“ tvrdil útočník. „Urobil som všetko najlepšie, ako som mohol vzhľadom na svoj stav a okolnosti.“

Šatan sa cíti v dobrej fyzickej kondícii, je plný síl. Zabolelo ho, že sa nedostal do olympijskej nominácie. Chce si vyjasniť vzťahy s trénerom Vladimírom Vůjtkom i generálnym manažérom Ottom Sýkorom. Potom bude zvažovať účasť na svetovom šampionáte (9. - 25. mája).

„Dátum schôdzky s trénerom a generálnym manažérom zatiaľ nepoznám. Po stretnutí budem múdrejší.“

Naďalej tréning v Slovane

Slovanisti dostali po poslednom zápase s Minskom týždňové voľno a aj so Šatanom budú minimálne dva týždne pokračovať v ďalšej príprave. Vlani hralo na MS desať hráčov tohto klubu.

Tréner Rostislav Čada má zmluvu na ďalšie štyri roky a Šatana by rád videl v mužstve aj v budúcom ročníku: „Keď Miro prišiel, prakticky okamžite oživil hru mužstva a bol jeho lídrom. Som presvedčený, že by mal aj budúcu sezónu pokračovať v Slovane.“

Šatanových posledných päť sezón

2009 - 2010 Boston Bruins, NHL 38 9 + 5, 14

2010 - 2011 Din. Moskva, KHL 6 1 + 2, 3, Slovan, extraliga 10 10 + 6, 16

2011 - 2012 Slovan, extraliga 49 23 + 29, 52

2012 - 2013 Slovan, KHL 21 7 + 5, 12

2013 - 2014 Slovan, KHL 25 10 + 3, 13

Legenda: zápasy, góly + asistencie, body

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.