Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Šarišanka sa hotuje na ôsme hokejové finále

Sportnet|Publikované 11. feb 2016 o 23:00

Ženský hokejový klub 2000 Šarišanka Prešov sa pokúsi vyšperkovať kolekciu medailí.

Ženský hokejový klub 2000 Šarišanka Prešov sa pokúsi vyšperkovať kolekciu medailí z predchádzajúcich sezón najcennejším kovom. Prešovčanky v semifinálových súbojoch zvíťazili nad Spišskou Novou Vsou 3:0 na zápasy a vo finále bude ich súperom ŽHK Poprad.

PREŠOV. ŽHK 2000 Šarišanka vstupoval do prvoligovej sezóny 2015/2016 so zmenou na trénerskom poste.

Jaroslava Baláža, bývalého útočníka Prešova, vystriedal aj v súčasnosti brankár prvoligových prešovských hokejistov Róbert Marton. K zmenám došlo aj v hráčskom kádri Šarišanky.

Najväčším úlovkom útočníčka Jurčová

K zmenám došlo aj v hráčskom kádri Šarišanky. Najväčší predsezónny úlovok je útočníčka Petra Jurčová.

Hráčka, ktorá voľakedy začínala s hokejom v Prešove, hrala potom v Spišskej Novej Vsi, v Poprade i v zahraničí.

„Ide o veľmi skúsenú, pre nás cennú a užitočnú hráčku, ktorá navyše priniesla do klubu profesionalizmus, obrovskú chuť pracovať, zanietenosť a osobný príklad,“ uviedol na jej adresu manažér ŽHK 2000 Šarišanka Prešov a asistent R. Martona Jaroslav Sabol.

„Bola to pre nás veľmi dobrá voľba a podstatný prínos pre družstvo. Veď Jurčová po základnej časti bola najproduktívnejšia hráčka súťaže. Do Prešova sa vrátila po materskej aj Martina Veličková Rašková. Obe výrazne prispeli k tomu, že Šarišanka bude hrať finále. Na druhej strane sa nám podarilo do klubu pritiahnuť mladé hokejistky. Mnohé z nich, ako S. Maťašová, M. Hájniková, P. Dzurinová, či P. Preverciková, našli miesto v zostave. To si výkonmi vyslúžili aj A. Čorňáková, v obrane D. Fortunová. Šancu z mladých dostali aj S. a A. Štofankové i D. Sedláková. Všetky sa v kádri uchytili a to naznačuje, že o budúcnosť Šarišanky obavy mať netreba. Jadro kolektívu z predošlej sezóny so skúsenejšími J. a S. Štofaníkovými, M. Stašovou a ďalšími ostalo, vhodne sme ho doplnili, dobre s ním pracovali, výsledok čoho je postup do finále. Mali sme dostatočne široký káder, zápasy hrali s tromi i štyrmi kompletnými formáciami, čo v iných kluboch nie je bežný jav. Boli sme si vedomí kvality, ktorá do klubu prišla a aj na základe toho sme si s trénerom Martonom stanovili cieľ – postup do finále.“

Finále sa začne na popradskom ľade

Šarišanky zvládli semifinálové súboje so Spišiačkami bez zaváhania, sériu skrátili na tri zápasy, získali väčší priestor na finálovú sériu, ktorá sa začne dvomi zápasmi na popradskom ľade 27. a 28. februára.

„Odohranie semifinále v najkratšom možnom termíne je pre nás výhoda. Finále bude mať iste iné grády. Chceme byť naň pripravení po každej stránke,“ avizoval J. Sabol.

„Čaká nás dosť práce i preto, že v družstve hrá desať dievčat mladších ako osemnásť rokov, teda s „ostaršením“. Čiže dôležité bude pripraviť ich na finálové súboje nielen fyzicky a takticky, ale aj psychicky. V nórskom Lillehammeri sa začínajú ZOH mládeže. Nuž a v hokejovej nominácii SR sú naše štyri hráčky, Maťašová, Hájniková, Sedláková a Čorňáková. Domov sa nám majú vrátiť päť dní pred štartom ligového finále. Povinnosti v reprezentačnom družstve žien majú zase Jurčová i v Bratislave aktuálne hosťujúce Čurmová a Paľová. To iste poznačí tréningový proces v klube. Na druhej strane, po ich návratoch ostane ešte čas doladiť prípravu na finále. Pripomeniem ešte, že prvoligové ženské finále sa v Prešove hralo na konci sezóny 2007/2008. V ďalších sezónach Šarišanka zvyčajne hrala o konečné tretie mesto. Teraz je tu šanca zabojovať znovu o najcennejší kov.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.