Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

S Apoelom v rovnaký deň na rovnakom štadióne

Sportnet|Publikované 22. jún 2009 o 22:00

Corgoňligoví futbalisti MFK Košice v týchto dňoch naplno zaberajú na rakúskom sústredení. Vo Windischgarstene a okolí dvojfázovo trénujú a ich naplánované dávky zatiaľ neohrozuje ani zlé počasie, ktoré v súčasnosti panuje v týchto zemepisných šírkach.

KOŠICE. Trávnik striedajú s posilňovňou a s rýchlostnou vytrvalosťou okolo jazera Gleinkersee.

Ľubľana odpadla

Na dnes mali hráči MFK naplánovaný prvý prípravný zápas v Rakúsku, no nakoniec z neho zišlo, lebo víťaz Slovinského pohára Interblock Ľubľana ani nepricestoval na sústredenie. "Začneme teda až v stredu s cyperským majstrom Apoelom Nikózia," prezradil vedúci mužstva Ivan Kozák. Zaujímavosťou je, že Košičania sa s týmto tímom stretli presne pred dvoma rokmi 24. júna a na rovnakom štadióne, na akom budú hrať v stredu - v Obertraune. Strelci sa však určite nebudú opakovať. Košičania vtedy vyhrali 2:1, keď góly strieľali Školník s Džoganom. Obaja obrancovia majú zdravotné problémy a s výpravou ani neodcestovali pod Alpy.

Tréner Ján Kozák, ktorý oslavuje v ten deň meniny spolu s útočníkom Novákom, by si určite želal úspešný výsledok i hru svojho tímu. Zrejme, sa bude musieť zaobísť bez Lukáša Janiča, ktorý si v pondelňajšom modelovanom zápase natiahol väzy v členku. Našťastie to nie je nič vážne, členok neopúcha, no štart Janiča je veľmi otázny.

Aktuálny plán zápasov MFK:

24. 6.: Košice - Apoel Nikózia (Cyp.)
27. 6.: Košice - Red Bull Salzburg (Rak.), amatéri
29. 6.: Košice - Šachťar Doneck (Ukr.)
30. 6.: Košice - Saturn Moskovská oblasť (Rus.)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.