Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Rožňava ide v pohári ďalej

Radosť. O druhý gól sa krásnou strelou postaral Matúš Mészner. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 12. sep 2014 o 00:00

Rožňava v stredu v zápase tretieho kola Slovnaft cupu zdolala doma Lučenec 3:1.

Rožňavský pohárový úspech pokračuje ďalej. V stredu v zápase tretieho kola Slovnaft cupu zdolala doma Lučenec 3:1.

ROŽŇAVA. Kým Rožňava hrá v IV. lige, Lučenec je v III. lige. Z tohto pohľadu bolo v úlohe favorita hosťujúce mužstvo.

No na ihrisku to bolo inak. Domáca Rožňava začala tlakom a už v prvých minútach získali po faule výhodu pokutového kopu, ktorý Kovács bezpečne premenil.

Aj ďalej pokračovali vo svojej hre, no šance už po polčasu nepremenili. Hostia sa síce snažili, no zakončiť smerom na bránu Šalamona nedokázali.

„Boli sme favoriti, ale len papieroví. Vedel som, že nás čaká veľmi ťažký zápas. Domáci budú chcieť vyhrať za každú cenu a postúpiť. Naozaj to bolo od začiatku vidieť. Do súbojov išli agresívne, dovolím si tvrdiť, že až na hranici únosnosti, čo bolo trochu na škodu. Ale to nie je žiadna výhovorka. Nevytvorili sme si žiadnu šancu a preto sme nemohli vyhrať,“ uviedol tréner LAFC Lučenec Tomáš Boháčik.

Rožňava sa v ostatných zápasoch snaží dostať súpera pod tlak hneď v úvode. Vyšlo to aj teraz.

„Chceli sme vybehnúť na súpera, donútiť ho k chybám. To sa nám aj podarilo. Dali sme gól a upokojili sme sa,“ povedal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Hneď po prestávke sa zdalo, že sa hostia chopia iniciatívy, no Mésznerova exkluzívna strela im zobrala vietor z plachiet.

O štvrťhodinu na zahrával priamy kop Kovács, brankár Beník síce loptu s námahou vytlačil, no len pred číhajúceho Korfantu.

Po treťom góle tak bolo už o osude zápasu rozhodnuté. V poslednej minúte ešte korigoval výsledok na 3:1 Husárik.

„Cez prestávku sme si povedali, že sa musíme upokojiť. Boli emócie. Niektoré situácie rozhodca nezvládol a mali byť vylúčení domáci hráči. Ale to nie je v mojej kompetencii hodnotiť. Dostali sme góly práve v tom najnevhodnejšom čase, kedy sme chceli začať hrať agresívnejšie aj my a snažiť sa súpera pritlačiť,“ pokračoval T. Boháčik.

Domáci mohli pridať ďalšie góly už do prestávky. „Škoda, že sme ich nepremenili skôr, mohlo byť rozhodnuté. Chvalabohu Mészner krásnym gólom zvýšil náskok a potom sme pridali aj tretí gól,“ uviedol B. Kuzma.

„Myslím si, že rozhodlo srdiečko. Chlapci šliapali od začiatku do konca. Prevýšili sme súpera po každej stránke a rozdiel súťaže vidieť nebolo.“

S tým sčasti súhlasí aj tréner hostí. „Domáci vyhrali väčšou vôľou a nasadením a k postupu im gratulujem,“ dodal T. Boháčik.

Súvisiace články