Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Rovnakí strelci, ale rôzne výsledky

Sportnet|21. mar 2016 o 00:00

Tretie Vyšné Opátske nastúpilo proti štvrtému Stropkovu.

V sobotu si pri brehoch Hornádu zmerali sily dovtedajší susedia v tabuľke Tipos 3. ligy. Obaja súperi zvládli vstup do jarnej časti víťazne, a tak sa dal očakávať vyrovnaný duel.

VYŠNÉ OPÁTSKE. Konečný výsledok 3:1 vyznieva takmer jednoznačne, a to ho hostia iba prikrášľovali až v 83. min.

Svoje však urobil silný vietor v chrbtoch domácich počas prvého polčasu, hoci ho zverenci Karola Kisela vyhrali iba 1:0.

„Prakticky sme hrali na jednu bránu,“ rozhovoril sa strelec prvých dvoch gólov Radovan Bandžuch a pokračoval: „Verili sme, že odpor protivníka zlomíme a aj keď sa to podarilo až tesne pred odchodom do šatní, prinieslo to na naše kopačky pohodu. Tréner nás síce v kabíne varoval, že výhoda prírodného živlu poženie stropkovskú ekipu za vyrovnaním, ale našťastie vietor ustál a bolo na nás pokúsiť sa nejaký gól pridať.“

Bandžuch na jar so štyrmi gólmi

Radovanovi sa druhýkrát po sebe podarilo dvakrát napnúť sieť súperovho gólmana. Zrodil sa favorit na top kanoniersky post súťaže?

„Nepredbiehajme. Som rád, že mi to v úvode padá a prajem si, nech to vydrží čo najdlhšie. Góly padli po štandardkách, vybral som si dobré miesto, ustál som súboje a koncovka je vždy i o šťastí. Náročná zimná príprava prináša svoje ovocie. Máme pred sebou zaujímavé derby s lídrom súťaže v Krásnej a prial by som si rovnakú úspešnosť,“ pousmial sa 26-ročný sympatický zakončovateľ.

Burcákov zásah na body nestačil

Aj na druhej strane dostal slovo útočník, ktorý si pripísal na konto ďalší gól. Erik Burcák síce iba korigoval rozdiel v skóre pred záverom stretnutia, ale bol v ňom neprehliadnuteľný.

Jeho 196 centimetrov riadne vytŕčalo a nie iba kvôli výške. Lopta mu problémy nerobila a spoluhráči už určite vedia, že sa na neho dá hrať.

Pri znižovaní síce ťažil z výborného postavenia pri Pellovom vyrazení prudkej strely Bochina, ale zakončenie mu vyšlo parádne.

„Škoda, že neznamenalo aspoň bod. Vymenil by som ho zaň. Verili sme si, žiaľ, nevyšlo to. Súper hral s vetrom výborne, nedal nám dýchať a keď sme túto výhodu po prestávke chceli využiť i my, zrazu ho nebolo. Navyše sme inkasovali ďalšie dva zlepené góly s už sme to nemohli otočiť. Možno stačilo, aby sme boli pozornejší pri dvoch rozhodujúcich štandardkách. Zopakovali sme chyby aj z prvého zápasu s Giraltovcami, keď sa nám to vypomstilo tiež,“ nakláňal sa k mikrofónu 22-ročný medik s postavou hodnou záujmu aj klubov z vyšších súťaží.

Chcel by to vyskúšať?

„Myslím, že moje štúdium na lekárskej fakulte v Košiciach je pre mňa limitujúce. Je náročné a s vyššími tréningovými nárokmi skĺbiť nedá. Ja som rád, že viem pomôcť svojim spoluhráčom v Tesle. Som ich odchovancom a súčasný stav mi vyhovuje,“ rozhodne uzavrel naše pobádanie za vyššími métami vo futbale budúci rehabilitačný lekár.

Súvisiace články