Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Dedina pokorila slávny klub. Prezident plakal, tréner hovoril o zázraku

Víťazi tretej ligy Bratislava. (Autor: Feri Krútil)
Ivan Mriška|19. jún 2021 o 19:32

Rohožník zdolal Inter Bratislava 2:0.

ROHOŽNÍK. Futbalistom FC Rohožník stačil v poslednom kole tretej ligy Bratislava aj bod. Napokon však brali všetky tri. V zápase so slávnym slovenským klubom Interom Bratislava vyhrali 2:0 a postúpili do druhej ligy.

V obci s 3500 obyvateľmi v okrese Malacky zavládla veľká eufória. Ide o najväčší úspech vo vyše storočnej histórii klubu.

„Emócie so mnou lomcujú, ťažko sa mi hovorí. Je to niečo neuveriteľné,“ roztraseným hlasom a so slzami v očiach hovoril prezident klubu Jozef Karšay.

Tréner: Je to zázrak

Góly Rohožníka strieľali Filip Tomovič a Jozef Herman.

„Chalani odohrali vynikajúci zápas a nezľakli sa zvučnejšieho súpera. Podali profesionálny výkon a skláňam pred nimi klobúk,“ dodal.

Slovami chvály na svojich zverencov nešetril ani tréner. „Dedina ako Rohožník skončila v tabuľke vyššie ako slávny klub s bohatou históriou. Pre mňa je to malý futbalový zázrak a splnený sen.

Hráči dnes išli na dno svojich síl a zaslúžene zvíťazili. Súpera sme mali dobre prečítaného a taktika nám vyšla na sto percent,“ hodnotil Marián Tóth.

Po zápase s bratislavským Interom nemali domáci pripravené ani šampanské, nechceli nič zakríknuť. Krátko po konečnom hvizde im boli odovzdané medaily a pohár za triumf v tretej lige.

„Neboli sme favoriti, takže sme to neriešili. Určite to však poriadne zapijeme u nás na štadióne,“ pousmial sa Karšay.

Do druhej ligy skromne

Šláger posledného kola tretej ligy sledovalo približne tisíc divákov. „Ďakujem všetkým hráčom a fanúšikov. Robili sme to pre nich a toto je výsledok. Ešte raz všetkým ďakujem,“ uviedol prezident klubu.

Po vzniku Slovenska sa v Rohožníku hrávala len piata a neskôr štvrtá liga. V sezóne 2013/14 bol obrovským úspechom klubu postup do tretej ligy. Teraz sa FC po prvý raz predstaví v druhej najvyššej súťaži.

„Do druhej ligy pôjdeme skromne, bez veľkých vyhlásení. Rozhodne však nechceme byť dopočtu a spravíme všetko preto, aby sme boli úspešní.“

S cennou trofejou. (Autor: Feri Krútil.)

V Rohožníku sa tešia najmä na zápasy s Petržalkou a Skalicou.

„Potrebujeme stabilizovať a doplniť káder, aby sme boli konkurencieschopní aj tým najlepším. Už teraz sa novej sezóny neviem dočkať,“ uzavrel Tóth.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články