Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Roenick zvažuje koniec kariéry

Sportnet|17. feb 2004 o 00:00

PHILADELPHIA - Posledný otras mozgu núti Jeremyho Roenicka (na snímke AP) uvažovať o konci hokejovej kariéry. Ako informoval denník Philadelphia Inquirer, center Philadelphia Flyers absolvuje vyšetrenia u špecialistky Karen Johnstonovej v Montreale.

Tá má na starosti aj Erica Lindrosa z New York Rangers, ktorý je v podobnej situácii. Lindros utrpel ôsmy otras mozgu, Roenick deviaty.

„Rozmýšľam nad mnohými vecami a nevylučujem koniec kariéry," povedal Roenick. „Toto je už deviaty otras a to už niečo znamená," pokračoval nekompromisný útočník, ktorý sa zranil vo štvrtkovom stretnutí, keď ho do tváre zasiahla tvrdá strela obrancu Rangers Borisa Mironova. Okrem otrasu mozgu navyše utrpel aj zlomeninu čeľuste. „Moje zmysly sú v poriadku, ale iné symptómy ako závrate a nevoľnosť pretrvávajú. Nikto sa nechce vrátiť viac ako ja, ale nikto potom nebude musieť žiť taký život, aký budem žiť ja. Takže musím rozumne zvážiť všetky kroky."

Roenicka motivuje na návrat najmä dobre rozbehnutá sezóna letcov, ktorí útočia na Stanleyho pohár. „Máme veľkú šancu. Preto je to pre mňa trochu šok. Bola to už druhá strela do tváre v priebehu dvoch mesiacov, a to ma desí."

Kouč Philadelphie Ken Hitchcock tvrdí, že z Roenicka hovoria emócie a neverí, že sa na ľad nevráti. „Nemyslím si, že už nebude hrať. Potrebuje si len trochu odpočinúť." Roenick sa však chce vráti na ľad, až keď bude úplne zdravý. „Zdravie je to najdôležitejšie," povedal útočník Flyers, ktorý zaznamenal v tejto sezóne v 57 zápasoch 45 bodov (18+27).

(sita)

Súvisiace články