Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Ralph Krueger na lavičke Edmontonu skončil

(Autor: SITA/AP)
SITA|9. jún 2013 o 08:55

Krueger bol hlavným trénerom Edmontonu jednu sezónu, predtým bol dva roky asistentom.

EDMONTON. Bývalý dlhoročný tréner švajčiarskej hokejovej reprezentácie Ralph Krueger už nie je kormidelníkom klubu NHL Edmonton Oilers.

Po sklamaní v poslednej sezóne, v ktorej olejári skončili na dvanástom mieste v tabuľke Západnej konferencie a siedmy rok v rade nepostúpili do play-off, ho v sobotu odvolalo vedenie klubu.

Pod jeho vedením mali Oilers v ročníku 2012/13 bilanciu 19 víťazstiev, 22 prehier v riadnom hracom čase a sedem po predĺžení.

Podľa TSN by sa mal jeho nástupcom stať doterajší kouč Toronta Marlies Dallas Eakins, jeho menovanie sa však neočakáva skôr ako v utorok.

Krueger bol hlavným trénerom Edmontonu jednu sezónu, predtým bol dva roky asistentom. V tíme mal v tomto ročníku talentovaných mladíkov Taylora Halla, Jordana Eberleho, Ryana Nugenta-Hopkinsa i Naiľa Jakupova.

Päťdesiattriročný Krueger viedol Švajčiarsko v rokoch 1997 až 2010 na dvanástich svetových šampionátoch a troch zimných olympijských hrách.

"Naše stratégie sa trocha rozchádzali. Ja som však generálny manažér, ja robím rozhodnutia a urobil som ho aj tentoraz. Musím však zároveň povedať, že Ralph bol stopercentne oddaný Edmontonu. Práci venoval množstvo času a urobil všetko najlepšie, ako vedel," uviedol generálny manažér Oilers Craig MacTavish.

Súvisiace články