Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Rally Košice okorení až štrnásť vozidiel R5

Jozef Béreš ml. v strede. Pôjde na historickej Lade. (Autor: Szabosi/autosportfoto.sk)
Sportnet|Publikované 2. sep 2016 o 22:00

Náročná súťaž sa uskutoční v okolí Košíc a Rožňavy.

KOŠICE. Ani sme sa nenazdali a od 41. ročníka Rally Košice uplynul už viac než rok.

Rovnako ako v minulej sezóne, aj tentoraz sa Rally Košice uskutoční ako posledná súťaž Majstrovstiev Slovenska v rally a rozhodne o absolútnych majstroch Slovenska.

Na preteky sa prihlásilo 107 súťažných posádok. Nechýba až 14 vozidiel špecifikácie R5 či 4 WRC.

Náročná dvojetapová Rally Košice sa uskutoční už budúci týždeň, v dňoch 8. – 11. septembra 2016. Tohtoročná trať súťaže je situovaná nielen do okolia Košíc, ale aj do Rožňavy, takže prinesie množstvo noviniek a zaujímavých momentov.

Zaujímavé mená

Zoznam prihlásených sa naplnil posádkami zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska bodujúcimi do FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel, Majstrovstiev Maďarska v rally, maďarskej Rally Challenge a Slovenského rally pohára.

Najvyššie v zozname prihlásených, so štartovným číslom 1, sa nachádzajú bratia Jaroslav a Erik Melichárekovci, ktorí majú ako jediní v celom štartovom poli prioritu FIA. A

j tentokrát ich uvidíme na ich modrom Forde Fiesta RS WRC, ktorý im v minulom roku zabezpečil titul absolútnych majstrov.

V tejto sezóne však vedú najväčší boj o prvenstvo v šampionáte česká posádka Pavel Valoušek – Veronika Havelková a poľská dvojica Grzegorz Grzyb – Robert Hundla. Grzyb sa však na záverečnej súťaži šampionátu predstaví so staronovým spolujazdcom Danielom Siatkowskim a na dverách svojho Fordu Fiesta R5 spoločne ponesú štartovné číslo 5.

Česká posádka odštartuje ako tretia v poradí. S dvojkou uvidíme pred nimi na trati posádku János Balogh – Daniel Holczer na Mitsubishi Lancer Evo IX, ktorá sa tri súťaže pred koncom maďarskej rally sezóny nachádza na priebežnom druhom mieste v absolútnom hodnotení.

Rýchla bude určite aj dvojica Csaba Spitzmuller – László Béres. Tá sa predstaví s Mitsubishi Lancer Evo X R4 so štartovným číslom 4.

Určite to však nebude len prvá pätica posádok, ktorá prehovorí do absolútneho poradia 42. Rally Košice.

Vysoko by sa mohli umiestniť aj András Hadik s Krisztiánom Kertészom na Forde Fiesta R5, Ferenc Vincze s Petrom Kutim na Mitsubishi Lancer Evo IX R4 či Tomáš Ondrej s Adamom Gomorim na Škode Fabia WRC.

Za volantom aj jediná žena

Zmenu techniky hlási Tibor Cserhalmi, ktorého nájdeme v zozname prihlásených so spolujazdcom Lukášom Šintalom na Škode Fabia S2000.

Takmer po roku sa v rally objaví aj Jozef Béreš ml. a to v rámci Majstrovstiev Slovenska historických vozidiel na Lade VFTS.

Práve medzi týmito dvomi posádkami odštartuje aj dvojica, ktorú aktuálne vídame najmä v Majstrovstvách sveta juniorov a to Martin Koči – Lukáš Kostka na Citroene DS3 R3T.

Po dlhšej prestávke uvidíme za volantom aj troch Petrov – Gavláka, Deaka a Halušku. Jedinou ženou za volantom bude Michaela Debnárová so spolujazdkyňou Nikolou Zemanovou. Posádka si tentokrát vyskúša Škodu Fabia.

42. Rally Košice odštartuje už vo štvrtok 8. septembra registráciou a obhliadkou trate. Súťažnými dňami budú sobota a nedeľa, počas ktorých majú posádky hlavných šampionátov absolvovať 624,45 kilometrov, z ktorých 141,3 km tvorí 13 rýchlostných skúšok.

Dvojice Slovenského rally pohára a maďarskej Rally Challenge sa pridajú ku súťažnému poľu v nedeľu, pričom ich trať je dlhá 350,35 kilometrov, z ktorej 70,5 km tvorí 7 rýchlostných skúšok.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.