Prvé víťazstvo Veľkého Folkmara B

Tri góly na rozlúčku. S výsledkom 3:0 a tromi bodmi sa s futbalovým rokom lúčili doma Gelničania. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|10. nov 2015 o 00:00

Tradične sa po skončení jesennej časti predohráva v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži aj prvé jarné kolo.

Tradične sa po skončení jesennej časti predohráva v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži Spišského oblastného futbalového zväzu aj prvé jarné kolo. A to prinieslo niekoľko pozoruhodných výsledkov.

SPIŠ. Rozbehnutá Kluknava nešetrila domáce Markušovce a príjemnú sedemgólovú rozlúčku s futbalovým rokom pripravili pre svojich fanúšikov Jaklovčania. Na zimnú prestávku s jedným víťazstvom sa poberie aj rezerva Veľkého Folkmara.

Jamník – Mníšek n/H 4:0 (1:0)

Konečne sa už aj Jamníčania dočkali víťazstva, ale aj strelených gólov. Po prvopolčasovom trápení to domáci naplno rozbalili v druhej časti hry.

Góly: 34. M. Brandobur, 79. Streber, 80. Kurila, 88. Grzyb. ŽK: Bednárz – O. Plachetka. Pred 50 divákmi rozhodoval Legát.

JAMNÍK: Novotta – Faith, Kusý, Bednárz – Jakuba, Farkašovský, Lipták, Grzyb, M. Brandobur – Hritz, Streber, striedali: R. Brandobur, Kurila, Baláž, Mihok. MNÍŠEK n/H: Lorinc – Duch, Ujozák, Plachetka – Gajdoš, Plachetka, Žiga, Kujnisch, L. Štark – Štark, L. Kujnisch.

Spartak Bystrany – Odorín 1:1 (1:1)

Po polhodine hry sa hostia ujali vedenia gólom Džubáka z pokutového kopu za evidentnú ruku v šestnástke. Radosť z vedenia netrvala dlho, o štyri minúty Ján Horváth vyrovnal. Aj keď v ďalšom priebehu mali obe mužstvá možnosti na strhnutie vedenia na svoju stranu, aj napriek mnohým správam JPP o „zaručenom“ víťazstve hostí sa kvalitné stretnutie skončilo remízou.

Góly: 36. J. Horváth – 32. Džubák. ŽK: Š. Žiga – Džubák, Bobko, Čuj. Pred 200 divákmi rozhodoval Kotrady.

SPARTAK BYSTRANY: Kandráč – Žiga, Žiga, Žiga – Kandráč, Horváth, Horváth, Žiga, Žiga – Ferko, Žiga, striedal: Žiga. ODORÍN: Duľa – Kavulič, Bednár, Fabian – Lesnický, Stoličný, Džubák, Bobko, Čuj – Melek, Hudzik, striedali: Friedmanský, Fabian.

V. Folkmar B – SNV B 3:1 (3:1)

Tak sa konečne dočkali aj futbalisti Veľkého Folkmara B. Trinásť kôl nevedeli, čo je to zvíťaziť.

Góly: 12. M. Bodnár, 37. Molčák, 38. Tchur – 23. Slovinský. ŽK: Š. Bodnár, Molčák, Beluško – Vojtila. Pred 100 divákmi rozhodoval Kožár.

V. FOLKMAR B: Vaško – Š. Bodnár, Molčák, Kavulič – Tchur, Bodnár, Petrík, Fabišík, Petkáč – Medve, Beluško, striedal: Červený. SNV B: Guľaši – Vojtila, Macala, Barbuš – Šimonič, Pižem, Slovinský, Cibelenko, Širila – Ľ. Širila, Lipták, striedali: Cibelenko, Gabriš.

Jaklovce – SŠM Bystrany 7:0 (3:0)

Meno Kandrik a jeho šesť gólov si brankár SŠM Bystrany Pavol bude ešte dlho pamätať.

Góly: 16., 34., 36, 68., 78., 80. M. Kandrik, 47. Polaček. ŽK: Humeňanský – Suranovský, Suchá. Pred 50 divákmi rozhodoval Čuj.

JAKLOVCE: Csiszár – Kandra, Kandrik, Mastiš – Polaček, Adamišin, Humeňanský, Šima, Kipikaša – Kulín, D. Kipikaša, striedal: Macejko. SŠM BYSTRANY: Pavol – Suranovský, Pavol, Kekeľ – Skokan, Jochman, Lipovský, Suchý, Jevoš – Mikula, Forgáč, striedal: Klešč.

Olcnava – Chrasť n/H 1:0 (0:0)

V prestížnom stretnutí v prvom polčase diváci gól nevideli, hoci šancí na to bolo. Hneď v úvode druhého polčasu Matúš Samoľ opäť ukázal, prečo ho v jeseni angažovali ako strelca a rozhodol o zisku troch bodov.

Gól: 47. Samoľ. ŽK: Petrov, Geletka, Melega, Pollák, Kaščák, Olejník – Fabini, Turčanik, Franko. ČK: Fabini. Pred 200 divákmi rozhodoval Slebodník.

OLCNAVA: Rusnák – Petrov, Geletka, Suslov – Košik, Halula, Melega, Pollák, K. Melega – Kaščák, Samoľ, striedali: Palko, Pollák, Prapotník, Olejník. CHRASŤ n/H: Petruško – Augustin, Dirda, Filip – Baluch, Dirda, Augustín, Fabini – Turčanik, Melega, striedali: Petruško, Franko.

Gelnica – Margecany 3:0 (1:0)

V 9. minúte zahrávali domáci priamy kop a šikovným doťuknutím Kollár strelil svoj prvý gól. Ten istý hráč v 78. minúte využil zlú ofsajdovú pascu hostí a vybehnutie gólmana hostí na strelenie druhého gólu. V posledných sekundách primátor Tomaško unikol po pravej strane a ponúkol Gencovi gól do prázdnej brány.

Góly: 9., 78. Kollár, 90. Genco. ŽK: Kollár, Hutka, Tomaško – Dzimko, Jusko, Sokolský, Hudák. ČK: Kaľavský. Pred 80 divákmi rozhodoval Rusnák.

GELNICA: Rothmajer – Kollár, Hutka, Petrík – Žiga, Farkaš, Kisel, Petko, Hajduk – Tomaško, Tokár, striedali: Lukáč, Genco. MARGECANY: Stanislav – Čarnoky, Hoppej, Novotný – Dzimko, Keruľ, Vojtek, Jusko, Sokolský – Hudák, Antoš, striedali: Kaľavský, Očvar, Mackovjak.

Markušovce – Kluknava 1:6 (1:2)

Belejovci opäť úradovali. Po prvom polčase to vyzeralo na vyrovnaný priebeh, ale Kluknava mala výbornú jeseň, čo potvrdila na markušovskom trávniku.

Góly: 30. Kozák – 48., 83., 85. P. Belej, 17., 35. M. Belej, 88. Kakalejčík. ŽK: Čuchran, Krajčír – Borza, P. Belej. Pred 100 divákmi rozhodoval Novotný.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Krajčír, Čuchran, Andráši – Kozák, Šteiner, Jochman, Kočiš, Michal – Staroň, Michal, striedal: Olšanský. KLUKNAVA: Kožár – Cakl, Borza, Labanc – Roman, Ivančo, D. Richnavský, J. Richnavský, P. Belej – Kurilla, M. Belej, striedali: Kakalejčík, M. Richnavský, Stajsko, Tremko.