Pri Gýmešskom potoku boli najrýchlejší Šmelík a Steigrová

Sportnet|28. mar 2013 o 00:00

Pri obci Mirkovce časť Niereše v okolí Gýmešského potoka usporiadal klub orientačného behu Sokol Kysak 2. kolo pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu.

KOŠICE. Na zasneženom a zmrznutom povrchu za mrazivého vetra si zo 14 štartujúcich v kategórii mužov na 8,2 km dlhej trati so 17 KS najlepšie počínal 16-ročný junior Martin Šmelík za 47:11 min. pred Tomášom Mušinským za 47:45 min. a tretí skončil Michal Krajčík (všetci ATU Košice) za 48:02 min. Ženskú kategóriu na 6,7 km trati s 13 KS vyhrala Lucia Steigrová (Hadveo B. Bystrica) za 45:49 min. pred Janou Macinskou (ATU Košice) za 46:27 min. a tretiu priečku obsadila Ľudmila Sokolová (Sokol Kysak) za 47:44 min.

Vo veteránskych kategóriách od 45 rokov do tretieho miesta skončili: muži: 1. Martin Jerguš, 2. Igor Roháč, 3. Anton Onder, ženy: 1. Elena Papugová, Eva Mušinská, 3. Ema Jurašková (všetci ATU Košice). V ďalších kategóriách prvé miesta obsadili: D: Simona Mihaličová, K: Annamária Sándorová (obe ATU Košice), M-10: Martin Vaľa (Sokol Kysak), M-14: Štefan Mihalič (ATU Košice), M-18: Šimon Dudra(Sokol Kysak), W-18: Radka Lamanecová (Čingov Sp. N. Ves), Nábor: Stefano Vicardo (Tal.).

Domov»Sportnet na východe»Pri Gýmešskom potoku boli najrýchlejší Šmelík a Steigrová