Prešovské basketbalistky nestačili na Poprad

Sportnet|25. feb 2015 o 00:00

V stretnutí nadstavbovej časti prvej ligy basketbalistiek prehral BK Eilat PU Prešov v Poprade s BKM 65:78.

V dohrávanom stretnutí prvého kola nadstavbovej časti prvej ligy basketbalistiek skupina Východ prehral BK Eilat PU Prešov v Poprade s BKM 65:78. V Aréne Poprad sa oba tímy pričinili o stretnutie veľmi solídnej úrovne. Družstvo Popradu ašpiruje na návrat do extraligovej súťaže.

PREŠOV. Prešovčanky začali súboj veľmi dobre - prvú štvrtinu vyhrali 26:18, druhú 24:18.

Po polčasovej prestávke sa však hráčkam Eilatu prestala dariť streľba, domáci tím to využil a začal z náskoku Šarišaniek ukrajovať.

Popradčanky v 29. min vyrovnali stav duelu na 52:52 a v závere tretej štvrtiny už viedli 54:52.

„V štvrte štvrtine sme sa snažili so stretnutím ešte niečo urobiť, na rozbehnuté domáce basketbalistky to však nestačilo,“ poznamenal tréner Prešova Andrej Keresteš. „Škoda tretej štvrtiny, v ktorej nám nič nepadlo. Napriek prehre som dievčatám za výkon poďakoval.“

V sobotu sa Prešovčanky predstavia v Banskej Bystrici v súboji s UMB, v nedeľu vo Zvolene.

BKM Poprad - BK Eilat PU Prešov 78:65 (18:26, 18:24, 20:4, 22:11), Eilat PU: Vojteková 16, Jurčišinová 13, Nedoroščíková 13, Hurná 10, Toroková 8, Maďarčíková 3, Kručovská 2, Palaščáková.