Prešovčania si nezahrajú skupinovú fázu Ligy majstrov

Sportnet|7. sep 2009 o 00:00

Hádzanári Tatrana Prešov si nezahrajú skupinovú fázu Ligy majstrov mužov. Rozhodla o tom prehra v nedeľňajšom stretnutí na kvalifikačnom turnaji 4. skupiny, v ktorom zverenci trénera Rastislava Trtíka podľahli v poľských Kielciach domácemu tímu KS Vive Ta

KIELCE. rgi. Prešovčanov by medzi 24 družstiev európskej hádzanárskej elity posunulo len prípadné víťazstvo nad Poliakmi. Šarišania vďaka sobotňajšej výhre nad portugalským FC Porto Vitalis obsadili v konečnej tabuľke nepostupové 2. miesto so ziskom 2 bodov za Kielcami (4 b.). Účinkovanie v európskych pohárových súťažiach sa však pre slovenského
šampióna nekončí - už v októbri bude pokračovať v 2. kole Pohára EHF, kde sa stretne s postupujúcim z dvojzápasu 1. kola medzi družstvami FIQAS Aalsmeer (Hol.) - Fram (Isl.).

NEDEĽA

Prešov - Kielce 31:38 (15:21)

Kielce si v úvode vypracovali trojgólový náskok (6:3), ale slovenský majster rýchlo zareagoval a vyrovnal na 6:6. Nerozhodný stav svietil na ukazovateli skóre aj po štvrťhodine hry (9:9), no potom poľský tím opäť získal vedenie. V 23. min. to znovu bolo o tri góly (14:11), ale Prešovčania v 27. min. náskok súpera mierne stiahli (16:14).
Záver I. polčasu však Tatranu nevyšiel, keď ešte päťkrát inkasoval a strelil už len jediný gól, čo znamenalo vedenie 21:15 pre družstvo KS Vive. Zverencom trénera Trtíka sa nepodarilo skresať v prvej desaťminútovke II. polčasu z náskoku súpera. Naopak, ten zvýšil na 28:21 a v 50. min. vyhrával už 34:25.

Zostava a góly Prešova: Krupa, Popčák - Dudáš 5, Géci, Mazúr, Marušák, Huňady 3, Michal Urban, Kristopans, Radčenko 2, Tumidalský 11/1, Mikéci 3, T. Straňovský 3, Antl 4/3
Pok. hody: 6/4 - 3/3, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Dinu a Din (obaja Rum.), 3 600 divákov.

Tibor Szalai (riaditeľ Tatrana Prešov): "Súper nám ušiel v závere prvého dejstva, potom už kontroloval vývoj a vedenie z rúk nepustil. Myslím si, že rozhodla aj kvalita širšieho kádra. O sklamaní sa vyslovene nedá hovoriť, pretože to odzrkadľuje reálne rozloženie síl."

SOBOTA

Prešov - Porto 33:30 (15:11)

Hádzanári Tatrana od začiatku udávali tempo duelu a hneď išli do vedenia. V 3. min. vyhrávali 3:1, po necelej desaťminútovke už mali päťgólový náskok 9:4. V ďalšom priebehu I. polčasu nedovolili súperovi otočiť vývoj skóre. V 18. min. znížilo Porto na 9:13, potom v nasledujúcich takmer 10 minútach padol len jeden gól a aj ten do siete portugalského tímu, takže slovenský majster si s prehľadom udržiaval vedenie. Na prestávku odchádzali Prešovčania so sľubným štvorgólovým odstupom (15:11). Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Pánmi na palubovke boli Šarišania, ktorí kontrolovali priebeh a postupne zvyšovali svoj náskok (v 39. min. 22:15, v 48. min. 30:22). V 57. min. za stavu 33:26 mali ešte šancu vyhrať vyšším rozdielom ako v piatok Kielce (32:23), ale v závere dovolili Portu štyrmi gólmi v rade znížiť na konečných 33:30 z pohľadu zverencov trénera R. Trtíka.

Zostava a góly Prešova: Krupa, Popčák - Dudáš 6, Géci, Mazúr, Marušák, Huňady 5/2, Michal Urban 1, Kristopans, Radčenko 2, Tumidalský 5, Mikéci 1, T. Straňovský 4, Antl
9/4. Pok. hody: 6/6 - 3/0, vylúčení: 11 - 6, ČK: Marušák (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Dinu a Din (obaja Rum.), 500 divákov.

Tréner Prešova Rastislav Trtík: "Mali sme duel pod kontrolou. V závere sme chceli ušetriť sily na nedeľu a na palubovku sme poslali mladších hráčov z druhej zmeny a súper to využil na to, aby sa vrátil späť do zápasu."