Prešov menil trénera, na lavičku zasadol Bubenko

Jozef Bubenko. Po 21 rokoch prichádza na lavičku Tatranu Prešov.
Jozef Bubenko. Po 21 rokoch prichádza na lavičku Tatranu Prešov. (Autor: tasr)
Sportnet|16. apr 2013 o 00:00

Ani bod z Trenčína a plný zásah doma nezachránil hlavu doterajšieho Ladislava Totkoviča.

Hoci v sobotu proti Ružomberku corgoňligoví futbalisti Tatranu Prešov získali tri body, na rozhodnutí vedenia klubu urobiť zmenu na lavičke sa tým nič nezmenilo. Včera večer sa finalizoval kontrakt s jeho nástupcom – Jozefom Bubenkom. Táto osobnosť prešovského futbalu bola najväčším favoritom na prevzatie dirigentskej taktovky odvtedy, ako sa narodila myšlienka týmto spôsobom zabrzdiť nepriaznivú jarnú bilanciu zeleno–bielych a prepad v tabuľke.

PREŠOV. Dozvedeli sme sa, že v kádri sa nateraz nemení nič, hoci aj hráči videli po prehre na vlastnom ihrisku so Senicou zdvihnutý varovný prst.

„Viem, že sa chcete pýtať na angažovanie nového trénera. Uberáte sa správnym smerom, ale ešte netreba nič predbiehať, sme v štádiu finišovania pri rokovaniach s pánom Bubenkom,“ poznamenal včera popoludní prezident Tatranu Miroslav Remeta.

V Prešove si povedali, že opatrnosti nie je nikdy dosť a nechceli sa unáhliť s vyhláseniami, hoci sme z viacerých strán nám potvrdili, že podpísanie zmluvy bolo už v pondelok na 99,9 percenta jasnou záležitosťou.

„Nehnevajte sa, nechcem sa k môjmu pôsobeniu ešte vyjadrovať, kým to nie je spečatené,“ potvrdil obojstrannú „zakuklenosť“ definitívnych informácií Jozef Bubenko.

Nepoprel však, že všetko je len otázkou rozhodujúceho verdiktu a podpísania zmluvy. Zavážilo pri vašom rozhodnutí prijať ponuku aj to, že ste v prešovskom klube ohromne veľa toho prežili? – obrátili sme sa na nového lodivoda: „Samozrejme, inak by som to neakceptoval,“ dodal Bubenko.

Jeho prípadné ďalšie vyjadrovanie o tíme a jeho poznatkoch na základe toho, čo videl na vlastné oči v podaní Šarišanov v zápasoch v Trenčíne a proti Ružomberku, by bolo v tom momente neprofesionálne.

Bolo však jasné i to, že ak nenastane koniec sveta, mal by už tím dirigovať do konca sezóny.

Ošľahaný množstvom skúseností

Tento 62-ročný lodivod a prešovský rodák absolvoval v radoch Tatranu s výnimkou vojenčiny v B. Bystrici celú svoju hráčsku seniorskú kariéru (1969-1984).

V sezóne 1972/73 bol vedno so spoluhráčmi čs. vicemajstrom. Teraz si sadne na lavičku východniarov druhý raz, keď ich už viedol v rokoch 1988-1992 a v sezóne 1991/92 sa so zverencami prebojoval do finále Čs. pohára.

Trénerský chodníček vedúci do Prešova si tak oprobuje po 21-ročnej odmlke. Jeho vizitka je naozaj bohatá.

Dosiaľ viedol i Bardejov, Inter Bratislava (tam získal dva majstrovské tituly), Spartak Trnava, účinkoval aj v cudzine - Panionios Atény, Iraklis Solún a naposledy pred necelými dvoma rokmi arménsky celok z Jerevanu FC Mika.

Okrem toho má skúsenosti tiež s reprezentáciou, koučoval totiž slovenský výber do 21 rokov.

Bubenko by mal pomôcť výraznejšie zatiahnuť záchrannú brzdu, aby Šarišania nevypadli do II. ligy.

Čosi už naznačili v ostatných vystúpeniach samotní aktéri, ale činovníci sa spoliehajú hlavne na to, že rozhodujúcim elementom pri burcovaní futbalistov bude zástoj tohto kormidelníka ošľahaného množstvom skúseností.

Predstaviteľom Tatranu ešte prichodí doriešiť ukončenie spolupráce s L. Totkovičom.

Pokiaľ ide o Mareka Fabuľu, ten by mal zostať aj naďalej asistentom a celkove sa nemá meniť ani realizačný tím.

Nie je vylúčené však to, že sa jeho rady možno rozšíria, pokiaľ si to bude Jozef Bubenko želať.


Nachádzate sa tu: