Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Pod moldavskými svetlami triumfovali Opátčania

Sportnet|Publikované 24. apr 2016 o 22:00

Sobotňajší duel posledného s tretím v treťoligovej tabuľke futbalistov mal jednoznačného favorita.

Sobotňajší duel posledného s tretím v treťoligovej tabuľke futbalistov mal jednoznačného favorita a konečný výsledok 1:4 by nabádal k mávnutiu rukou, čo iné sa dalo čakať.

MOLDAVA. Avšak výrazné víťazstvo Opátčanov sa nerodilo až tak ľahko, ako by čísla hovorili. „Veru, až do stavu 2:1 pre nás to nevyzeralo tak suverénne, ako napovedá konečný rezultát,“ rozhovoril sa strelec, ktorému na pažbu pribudli tri zárezy, Mojmír Trebuňák.

„Súper si však tri góly strelil prakticky sám. Aj moje dva strieľané centre si gólman domácich posunul do siete. Víťazstvo síce teší, ale rozdiel vo výkone mužstiev až taký výrazný nebol. Nečudo, že ani v našej kabíne nepanovala prílišná eufória,“ priznal pozápasovú atmosféru medzi Opátčanmi žolík z VSS Košice.

„Ale podstatné sú tri body a fakt, že sme natiahli našu šnúru bez prehry na kótu 16. Aj keď o nej príliš nerozmýšľame, predsa len fakt, že sme od šiesteho septembra nenašli premožiteľa, je červené súkno pre našich súperov. Aj Moldavčania hrýzli, kým mali na dohľad slušný výsledok. Zlomil ich až tretí gól,“ uzavrel svoj pohľad na večerné predstavenie pod svetlami Mojmír Trebuňák.

Prečítajte si tiež:
III. liga: Líder doma vyhral

Z druhej šatne sa kapitánovi Tončimu Ribárovi k mikrofónu ani príliš nechcelo.

„Nemyslím si, že konečný výsledok spravodlivo vyjadril dianie na ihrisku. Povedal by som, že do osemdesiatej minúty to vôbec nevyzeralo, že tretí hrá s posledným. Žiaľ, nevyvarovali sme sa chýb v našom pokutovom území a na druhej strane sme ponúknuté šance nevyužili. Škoda, že v čase, keď sme opraty zápasu držali my, keď sa zdalo, že je šanca ísť do vedenia, prišli naše fatálne kiksy a tie nás položili na kolená,“ smutne zhodnotil ďalší neúspech FK Bodva jej kapitán.

„Zdá sa, že o našom osude je rozhodnuté. Ale udiať sa môže hocičo a my nechceme schádzať z trávnika ako zbití chlapci. Bojovali sme, čo to dalo. Mali sme slušné okamihy, ale potrebujeme aj vačšiu podporu od vedenia. Futbal by v Moldave nemal končiť a aj teraz sa rozhoduje o jeho podobe v najbližšom období. Tak sa musíme všetci zmobilizovať,“ vyzval k činom Anton Ribár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.