Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Plážová hádzaná bude opäť baviť Prešovčanov

Sportnet|Publikované 12. júl 2013 o 22:00

Najstarší turnaj v plážovej hádzanej v strednej Európe napíše počas víkendu už 19. kapitolu.PREŠOV. V sobotu a v nedeľu sa bude na prešovskom letnom kúpalisku na Sídlisku III opäť bojovať na piesku s hádzanárskou loptou. Turnaj 3b Plážová hádzaná 2013 by mal divákom ponúknuť zaujímavý pohľad na tento atraktívny letný šport.

Ani po náhlej smrti iniciátora a priekopníka plážovej hádzanej v Prešove Vincenta Lafka tradícia nezanikla. Počas víkendu sa odohrá v poradí už 19. ročník populárnej „plážovky“, čo dáva turnaju punc najstaršieho turnaja v tomto športe v strednej Európe.

Prídu aj hráči Tatrana

Organizátori avizujú desiatku mužstiev, najväčším ťahákom by mala byť účasť kompletného kádra majstrovského Tatrana.

Medzinárodný punc by podujatiu mala dodať účasť tímu z Maďarska, na turnaj sa chystajú tradične aj Košičania a ďalšie tímy, zložené buď z bývalých hádzanárov, alebo ešte stále aj aktívnych, roztrúsených po rôznych kluboch a mestách.

V sobotu sa bude hrať v dvoch skupinách počas celého dňa, predpokladaný začiatok je o 8.30 hod. V nedeľu je potom na programe semifinále a záverečné zápasy o umiestnenia, hrať sa bude od 9. hodiny. Pre divákov je tradične pripravená aj tombola.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.