Vlhová sa hnevala, načrtla aj svoj olympijský program

Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jan 2022 o 16:36

Slovenka by považovala za česť, ak by bola vlajkonosičkou.

ZAUCHENSEE. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je spokojná so svojimi výkonmi v rýchlostných disciplínach.

Cez víkend sa v rakúskom Zauchensee premiérovo v sezóne postavila na štart zjazdu a super-G Svetového pohára, aby si obe súťaže vyskúšala pred blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami.

Je však málo pravdepodobné, že ich obe pôjde aj v Pekingu. "Myslím si, že zjazd asi nepôjdeme a super-G je otvorené," povedala.

Je nahnevaná

Vlhová obsadila v sobotu 26. priečku, v nedeľu skončila osemnásta. Na trať super-G sa postavila s číslom 4 a od úvodu sa snažila o agresívnu jazdu, na treťom medzičase bola priebežne prvá a útočila na dobré umiestnenie, no v záverečnom úseku spravila chybu a prišla do cieľa so stratou 90 stotín sekundy na víťaznú Federicu Brignoneovú z Talianska.

Pripísala si 13 bodov do hodnotenia SP a v celkovom poradí sa z druhého miesta opäť priblížila k vedúcej Mikaele Shiffrinovej, ktorá v Zauchensee neštartovala. Po nedeli stráca na Američanku už len 37 bodov.

"V mieste, kde vychádzame z lesa, som urobila obrovskú chybu a tam som stratila strašne veľa času. Je to dobrý výsledok, ale z toho, aký som mala pocit, akú chybu som urobila a kde som, som veľmi nahnevaná. Stála ma veľmi veľa.

Bola to už taká mierna rovina a nájazd do posledného úseku. Chcela som to urobiť lepšie, no nakoniec to dopadlo takto," povedala Vlhová v rozhovore pre RTVS. Celková víťazka SP z uplynulej sezóny brala preteky v Zauchensee najmä ako prípravu na ZOH, takže z Rakúska odchádza spokojná.

"Myslím si, že to splnilo účel, za ktorým sme sem išli, takže pocit mám dobrý. Išlo sa mi veľmi dobre na to, že som dlho nestála na super-G lyžiach. Išla som prvé preteky v sezóne, takže je to dobré. Ale keď som mala také dobré medzičasy, tak zamrzí, že som tam urobila veľkú chybu."

Oddýchne si

Vlhová sa pred štartom zimných olympijských hier predstaví ešte v Kronplatzi, kde je 25. januára na programe obrovský slalom. Účasť v Garmisch-Partenkirchene (27.-30. januára) predbežne vylúčila, zjazd a super-G v Cortine d'Ampezzo (20.-23. januára) sú otázne.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas super-G v Zauchsensee. (Autor: TASR/AP)

Do Pekingu odletí 30. januára a prezradila aj svoj predbežný program na ZOH: "Technické určite, určite pôjdeme kombináciu a potom uvidíme, čo tie rýchlostné disciplíny. Myslím si, že zjazd asi nepôjdeme a super-G je otvorené.

Popravde, ešte to nie je taká otvorená téma v našom tíme. Ja som človek, ktorý nerieši veľmi veci dopredu, takže sa rozhodneme tam a podľa toho, ako to pôjde."

Nad tým, či by mohla byť v Pekingu vlajkonosička, ešte nerozmýšľala: "Tak ďaleko ešte nie som. Určite by to bola pre mňa česť, ale v prvom rade tam idem pretekať."

Momentálne sa najviac teší na to, že po náročných dvoch mesiacoch bude mať pár dní voľna a oddýchne si.

"Koniec decembra i január boli veľmi náročné a už cítim trochu únavu. Preto si teraz oddýchnem, aby som zregenerovala a nabrala sily do poslednej časti sezóny. Všetko to bolo náročné, a preto sa teším na oddych," povedala Vlhová vo videu Zväzu slovenského lyžovania (ZSL).

Súvisiace články