Osemnástka bude hrať o záchranu, prehrala aj s Nemcami

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
SITA|22. apr 2013 o 19:21

Prvá formácia Nemecka sa postarala o päť gólov, hviezdili najmä Draisaitl s bilanciou 1+4 a Kahun (2+3).

SOČI. Hokejisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov budú hrať o záchranu na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Soči.

V pondelok neuspeli ani vo svojom štvrtom zápase a v B-skupine prehrali aj s Nemcami (3:6).

Mladí Slováci prehrali všetky štyri duely v základnej skupine, s istotou obsadia posledné piate miesto a v boji o zotrvanie nastúpia proti poslednému tímu z A-skupiny. S najväčšou pravdepodobnosťou ním bude Lotyšsko.

Nemci sa ujali vedenia už v 5. min, keď skóre otvoril Tuomie, ktorý bol na konci kombinačnej akcie. Slováci však odpovedali hneď o minútu zásluhou podareného blafáka v podaní Lantošiho.

V 11. min aktívny Kahun poslal Nemcov opäť do vedenia, ale zverenci Antona Bartánusa dokázali vyrovnať, skóroval opäť Lantoši.

Slovenská "osemnástka" prvýkrát v dueli viedla na začiatku druhej tretiny, keď pri ľavej žŕdke uspel Košičan Dávid Šoltés.

Stretnutie ako na hojdačke pokračovalo, Nemci vyrovnali a do konca druhej dvadsaťminútovky pridali aj vedúci gól.

Záverečné dejstvo sa už nieslo v ich réžii, na 5:3 zvýšil Eder a skóre duelu uzavrel Draisaitl.

Výsledok - B-skupina:

Nemecko - Slovensko 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Góly: 5. Tuomie (Draisaitl, Kahun), 11. Kahun (Draisaitl, Tuomie), 34. Tuomie (Draisaitl, Kahun), 39. Kahun (Bender, Draisaitl), 44. Eder (Eisenschmid, J. Müller), 56. Draisaitl (Kahun, Pföhl) - 6. Lantoši (Cehlárik), 17. Lantoši (A. Sloboda, Cehlárik), 23. Šoltés (R. Varga, E. Černák)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Gebei (Maď.) - Kosaka (Jap.), Traub (Kan.)

Zostava SR "18": Godla - Bačik, E. Černák, A. Sloboda, Boboš, T. Gula, Dubeň, Holenda - Timotej Šille, R. Varga, Šoltés - Cehlárik, Lantoši, D. Rehák - Horvát, Beták, Ambroz - S. Petráš, Predajniansky, Žilka

Ďalší výsledok B-skupiny:

Kanada - Švajčiarsko 10:1 (2:0, 6:1, 2:0)

5. Lotyšsko 4 0 0 0 4 3:31 0

Domov»Hokej»Reprezentácie»Osemnástka bude hrať o záchranu, prehrala aj s Nemcami