Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Opátske nezabrzdili ani dve vylúčenia

Ilustračné. (Autor: archív)
Rudolf Rondzik|Publikované 21. aug 2016 o 22:00

Hostí zo Svitu mrzelo nevyužitie početnej prevahy.

V. OPÁTSKE. Nádherné letné počasie a divácky početná kulisa orámcovali treťoligový futbalový duel dvoch dovtedy neporazených celkov, prvého Svitu na ihrisku tretieho Vyšného Opátskeho.

Mohlo by sa zdať, že z pohľadu domácich išlo o chuťovku, avšak zverenci zastupujúceho kouča Marcela Alexandra dohrávali o dvoch vylúčených hráčov (Seman a Vilčko) menej, a to bola výbušná zmes pre ich priaznivcov.

„Podstatné je, že sme koncovku aj v oslabení zvládli,“ uľavilo sa strelcovi víťazného gólu Róbertovi Zeherovi.

Rozhodujúci zásah svojho celku zaznamenal už pri početnom deficite o jedného hráča.

„Nepovedal by som, že víťazstvo bolo vydreté, veď sme hrali dopredu solídne a vytvárali sme si i šance. Že záver bol vinou vylúčení náročný, to už je iná téma. Dôležitým faktom sa ukázala skutočnosť, že aj keď za stavu 1:1 odišiel z ihriska s červenou kartou Miro Seman, nestiahli sme sa k vlastnej šestnástke brániť bodík, ale pokračovali sme v aktívnej útočnej hre. A môj gól vyplynul práve z toho. Vedel som, že Pali (Pavol Turczyk, pozn. red.) pošle štandardku za obranu a mne lopta takmer ideálne sadla. Navyše sa mi zdá, že tam bol aj jemný teč jedného z obrancov. Keď sa pár minút pred koncom porúčal aj Vilčko, vznikla ešte náročnejšia situácia. Našťastie sme ju zvládli a zaknihovali sme ďalší plný zásah,“ usmievala sa pri analýze zápasu posila z Krásnej, a zároveň hráč s prvoligovými skúsenosťami z našej i českej prvej ligy.

Mrzelo nevyužitie presilovky

Zato Milan Jambor, skúsený harcovník na druhej strane, mohol ľutovať.

„Škoda nevyužitej príležitosti na ďalší bodový zápis. Presilovka nám to prikazovala, aj sme sa snažili. Treba však povedať, že domáci hrali dobre a nám trochu odchádzali sily. Predsa len, kolotoč nedeľa, streda, sobota je pre náš amatérsky tím veľké sústo. Samozrejme, že vidina bodov pri početnej výhode stúpala bližšie k realite, ale telo neoklameš a vybité baterky sme nemali ako doplniť. Aj tak si myslím, že sme sa spolupodieľali na dobrom zápase. Ako nováčikovi nám takýto vstup do súťaže nik nepredpovedal a ani my sme to neočakávali, takže nemôžeme byť nespokojní,“ uzavrel rozhovor 41-ročný hrajúci kouč Sviťanov.

Na pripomenutie mladším ročníkom, Milan Jambor sa do povedomia vryl najmä pamätným vyrovnávajúcim gólom v drese Púchova do siete FC Barcelona v nastavenom čase zápasu Pohára UEFA v sezóne 2003/04, v ktorom jeho vtedajší tím dokázal doma s velikánom remizovať 1:1.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.