Košice tesne zdolali v derby Zemplínčanov, dotiahli sa na nich v tabuľke

Fotogaléria (8)
Vľavo brankár Vladimír Glosár a vpravo Martin Bodák (obaja Michalovce) a uprostred Matúš Havrila (Košice) v zápase 34. kola hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|7. jan 2024 o 18:40

Rozhodujúci gól padol v 47. minúte.

Tipos extraliga - 34. kolo

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 45. Fedor (Varga, Stripai) – 31. Havrila (Ferenc), 47. Lamper (Berger, Zech)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Glosár (Paulička) – Pišoja, Michalčin – Stripai, Bodák – Jasečko, Cibák; – Paločko, Buc, Daugavinš – Vašaš, Fedor, Bjalončík – Valach, Solenský, Kabáč – Varga, Prokopovič, Matta

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson – Zech, Ferenc – Deyl, Šedivý – Mihalik; – Fejes, Pollock, Lamper – Chovan, Berger, Jääskeläinen – Jokeľ, Šimun, Rogoň – Bačo, Havrila, Bartoš

MICHALOVCE. Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 v nedeľňajšom zápase 34. kola Tipos extraligy.

Bolo to pre nich prvé víťazstvo po dvoch prehrách a zároveň prvé v kalendárnom roku 2024.

Fotogaléria zo zápasu Michalovce - Košice (Tipos extraliga, 34. kolo)

Víťazný gól strelil v 47. minúte útočník Patrik Lamper. Trénerovi michalovského tímu chýbalo pre zdravotné problémy až 13 hráčov.

V stretnutí dlho dominovali brankári, veľkou oporou svojho tímu bol predovšetkým domáci Glosár.

Diváci čakali na prvý gól až do 31. minúty, keď sa presadil útočník hostí Havrila. Domáci vyrovnali v 45. minúte zásluhou Fedora, pre ktorého to bol prvý gól v extralige.

Krátko na to sa Košičania dostali k presilovke, v ktorej Lamper upravil na konečných 1:2.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice dnes (hokej, 34. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
07.01.2024 o 16:30
34. kolo
Michalovce
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 45. Fedor (Varga, Stripai) – 31. Havrila (Ferenc), 47. Lamper (Berger, Zech). Rozhodca: Žák, Hronský – Knižka, Jedlička.
Prenos
Oklieštená zostava Michaloviec sa statočne bránila, ale žiaľ im to nestačilo a podľahli Košiciam 1:2. Fedor vyrovnal na 1:1, ale rozhodujúci gól strelil Lamper v presilovej hre. Z východniarskeho derby je to všetko. Ďakujem vám za pozornosť a želám úspešný vstup do nového týždňa.
Koniec zápasu.
59:03
importantPuk pred Riečickým, ale gól nepadol!
58:42
Košičanom sa podarilo vyhodiť puk, ale len na zakázané uvoľnenie.
58:04
Hostia v plnom počte.
58:00
importantPosledné dve minúty tretej tretiny. Michalovce hrajú bez brankára!
Oddychový čas pre Michalovce.
57:59
Puk je na striedačke.
57:38
Domáci začínajú akciu od Glosára.
57:10
Oceliari sú dobre rozostavení a neumožňujú strieľať Michalovčanom.
56:04
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Rogoň – 2 min., podrazenie.
56:04
Rogoň trafil Cibáka, ktorý ostal ležať na ľade. Košický hráč pôjde na trestnú lavicu, ale rozhodcovia si idú pozrieť celú situáciu ešte vo videozázname.
55:25
Aktuálne je reklamná prestávka. Buly bude pred Glosárom.
55:00
V tretej tretine sa bude hrať ešte päť minút.
Ospravedlňujem sa za menšie technické problémy.
51:38
Michalčin napriahol z pravého krídla. Riečický si s pukom poradil.
50:19
Icing michalovských líšok.
47:44
Glosár má puk v moci a nasleduje reklamná prestávka.
46:43
goalKošice dali gól! Oceliari najprv trafili žrď, odrazený puk sa dostal k PATRIKOVI LAMPEROVI, ktorý ho poslal cez brankára do brány. Využitá presilová hra.
Asistencie: Berger, Zech.
45:32
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Bodák – 2 min., sekanie.
45:00
goalDukla Michalovce dala gól! Riečický si bude spytovať svedomie. RÓBERT FEDOR nastreľoval puk z ľavého kruhu a brankár Košíc ho nezachytil.
Asistencie: Varga, Stripai.
44:22
Valach preveril strelou švihom Riečického od modrej čiary.
44:15
43:56
Hostia zvládajú hru v oslabení.
42:48
Zblokované nastrelenie Bodáka, Košičania vyhodili puk z pásma.
42:15
Deyl – 2 min., vrazenie na mantinel.
41:36
Michalovciam chýbajú najväčšie opory, ale priebeh zápasu tomu nenasvedčuje. Treba ich pochváliť za dobré bránenie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Košičania pokračovali vo svojom tlaku aj v druhej tretine. Ten im priniesol jeden presný zásah z hokejky Havrilu. Na ľade to už aj vrie, keďže sme mohli vidieť vylúčenia na oboch stranách. Čisté konto zatiaľ drží Riečický. Tretia tretina sa začne približne o 18:08.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:20
38:57
Puk je za bránou Glosára, Košice sa oslobodili.
37:47
importantBuc dorážal pred bránou, ale Riečický ho zastavil betónom!
37:20
Jasečko – 2 min., hrubosť.

Havrila – 2 min., sekanie,
Bačo – 2 min., hrubosť.
37:20
importantDomácim došla trpezlivosť s Havrilom, ktorý hokejkou štuchal Glosárovi do betónov, aby vydoloval puk!
37:00
Prihrávka spoza brány na Buca, ktorý neprekonal dobre pripraveného gólmana hostí.
36:44
Dukla podkuruje oceliarom protiútokmi, ale aj toto Riečický zvládol. Reklamná prestávka.
36:25
importantOpäť zazvonila žŕdka na bráne Michaloviec! Všetko to začalo nezachytením puku Glosárom.
35:37
34:33
Kombinácie líšok neboli úspešné. Oceliari sa oslobodili.
33:37
Havrila – 2 min., hrubosť.
33:37
Do seba sa zakliesnili Bodák s Havrilom. Bude z toho len vylúčenie na strane Košíc.
33:26
Do útoku sa vydala aj Dukla, ale po niekoľkých strelách prerušil Riečický hru.
33:00
Šimun trafil len zadný mantinel.
30:52
goalKošice dali gól! Prvý gól v stretnutí strieľajú Košičania! Líškam sa nepodarilo dostať puk z pásma, Ferenc dobre zabojoval pri mantineli a puk získal, rýchlo ho poslal k voľnému MATÚŠOVI HAVRILOVI, ktorý strelou švihom prekonal Glosára.
Asistencia: Ferenc.
29:46
Domáci v plnom počte.
29:32
Po tvrdej strele sa hostia sami vyhnali pásma.
28:46
Zatiaľ to je zo strany Košíc také taktické, ale k strele neprichádza.
27:53
V oslabení to skúsili domáci, ale zastavil ich ofsajd.
27:46
Bjalončík – 2 min., krosček.
27:33
Riečický bez problémov vyrazil Vašašov pokus.
26:59
Glosár sa vyznamenal po Bartošovej strele, keď vytiahol slušný semafor. Reklamná prestávka.
25:32
Domáci v plnom počte. Tlak Košičanov nestačil na gól.
25:04
Nebezpečný puk prešiel okolo domáceho bránkoviska.
24:07
Tvrdá strela Jääskeläinena, domáci puk odpálili z obranného pásma.
23:33
Jasečko – 2 min., držanie.
21:58
Percentá si vylepšil aj Riečický po strele z pravej strany.
21:18
Priebojný Lamper sa dostal až k zakončeniu, ale Glosár si dal pozor.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvých dvadsať minút gól neprinieslo. Značne oslabený domáci tím sa zatiaľ úspešne bráni vyvíjajúcim sa tlakom hostí. Košičania boli väčšinu času v útočnom pásme, ale gólovú radosť z toho nemajú. Naopak Michalovčania vedeli pohroziť po pár rýchlych prechodoch do pásma, ale oceliarov podržal Riečický. Druhá tretina sa začne približne o 17:18.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:27
Strela od modrej a úspešný zákrok Glosára.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
17:28
Riečický vyrazil puk, keď musel zasiahnuť po strele v jeho blízkosti.
17:09
Zakázané uvoľnenie hosťujúceho celku.
16:25
Pollock vystrelil z medzikružia, ale domáci puk zblokovali mimo ľadovú plochu.
16:00
Hostia sú naďalej v pásme, ale netlačia na svojho súpera tak, ako by mali.
14:18
importantŽŕdka na Glosárovej bráne! Oceliari sú už blízko ku gólu.
13:50
Pollockova prihrávka na Lampera, ktorému strela nevyšla ideálne.
13:10
Ofsajd Košíc. Reklamná prestávka.
12:51
Hostia prišli o útočné pásmo.
11:54
Zakončenia Košičanov nie sú také razantné. Domáci sa v týchto momentoch len bránia.
10:51
Riečický skryl puk pod lapačku.
10:31
Po strele Pollocka bol puk tečovaný na ochrannú sieť.
09:00
Postavenie mimo hry na strane hostí.
08:48
Michalovčania sa ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia.
08:28
Oceliari sa postupnými krokmi dokážu dlhšie držať v útočnom pásme, ale k výraznejšiemu ohrozeniu brány ešte nedošlo.
06:38
Po buly chytil Glosár puk do lapačky a nasleduje reklamná prestávka.
06:32
Icing Michaloviec.
04:44
importantLíšky si vytvorili gólovú šancu, ale Riečický zasiahol a následne mu na bránkovej čiare pomohol Olsson.
04:27
Rýchly protiútok domácich, Cibák posúval puk Bjalončíkovi, ktorého strela bola zblokovaná Fejesom.
02:10
Košičania nahadzovali puk na bránu, ale získali ho hokejisti Michaloviec a vyviezli ho.
01:12
A po vhadzovaní rovnaký priestupok.
01:03
Domáci puk len vyhodili cez celé klzisko a píska sa im zakázané uvoľnenie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Tréner: Peter Kúdelka

Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Žák, Hronský – Knižka, Jedlička.
Vítam všetkých pri tomto online textovom prenose! 34. kolo Tipos Extraligy má vo svojej ponuke východniarske derby medzi HK DUKLA Ingema Michalovce a HC Košice.
Obe mužstvá sa mali stretnúť aj v piatok v rámci regionálneho kola, ale v tíme domácich líšok zaúradovala maródka a zápas bol napokon odložený.

HK DUKLA Ingema Michalovce: Michalovské líšky pociťovali chorobnosť aj v zápase s Humenným, ale dokázali zvíťaziť 1:0 po predĺžení. Forma Michaloviec je sľubná, v tabuľke im patrí priebežné tretie miesto s 55-timi bodmi. Na druhý Poprad strácajú dva body a na svojho dnešného soka majú k dobru tri body. Produktivita domácich je na dobrej úrovni, Lotyš Kaspars Daugavinš má 31 kanadských bodov a je najproduktívnejším hráčom.

HC Košice: Oceliari stále nemajú formu takú, akú by si predstavovali. Posledné dva zápasy prehrali a to na vlastnom ľade. Nad ich sily bolo Humenné, ktorému podľahli 4:6 a Spišská Nová Ves s konečným výsledkom 2:3. V tabuľke sú na štvrtej priečke so ziskom 52 bodov. Piaty Zvolen je na tom bodovo rovnako, ale má horšie skóre. Americké eso v tíme Košíc Hunter Fejes získava body pravidelne, má ich na svojom konte už 33 za 16 gólov a 17 asistencií.