Sportnet, TASR|28. jan 2024 o 19:39 (aktualizované 28. jan 2024 o 19:53)

Bod navyše pre Zvolen zabezpečil Radovan Bondra v šiestej sérii nájazdov.

Tipos extraliga - 40. kolo

Zvolen - Liptovský Mikuláš 5:4 po sn. (3:0, 0:4, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 1. Mudrák (Kašlík, Fortin), 2. M. Hecl (V. Fekiač, Sládok), 6. M. Hecl (Kolenič, Rauhauser), 48. K. Gabor (M. Hecl, Mudrák), 65. R. Bondra (rozh. sam. nájazd) – 33. Avtsin (Egle, Réway), 34. A. Nauš (J. Sukeľ), 35. Hraško (Réway), 37. Kriška (Hraško, Berry)

Rozhodovali: Jobbágy, Crman - Pribula, Gegáň, vylúčení 1:7 na 2 min, navyše Csányi (Zvolen) 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0

Diváci: 1434

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Čulík, Sládok – Fortin, M. Hults, Kašlík – R. Bondra, Marcinek, Zuzin – Kolenič. V. Fekiač, M. Hecl – Mišiak, K. Gabor, Csányi

L. Mikuláš: Krasikov – Vasiljev, Žilka, Lalík, Mezovský, F. Fekiač, Hraško, Nátny – Lahtinen, Egle, A. Nauš – D. V. Tkáč, Quince, Avtsin – Berry, Réway, J. Sukeľ – Nespala, Kriška, T. Nauš

ZVOLEN. Hokejisti Zvolena v 40. kole Tipos extraligy takmer prehrali parádne rozbehnutý zápas.

Proti Liptovskému Mikulášu išli do komfortného vedenia 3:0, no prišli oň v druhej polovici zápasu počas päťminútového oslabenia.

V ňom za takmer tri a pol minúty inkasovali štyri góly a razom bolo 3:4.

V tretej tretine sa im podarilo vyrovnať a v nájazdoch ratovali dva body vďaka Radovanovi Bondrovi, ktorý skóroval dvakrát a zariadil výhru 5:4.

Oba nájazdy s prehľadom

Ak by sa Bondra v piatej sérii nepresadil, dva body by brali Liptáci. "Ten prvý môj nájazd v piatej sérii bol ťažší, ale o to sladší, lebo bol realizovaný pod tlakom, bolo to buď - alebo.

Pri tom druhom mojom nájazde som si už stopercentne veril, že to tam padne a som rád, že to tam aj padlo,“ neskrýval pozitívne emócie 27-ročný Bondra, ktorý presne vedel ako oba nájazdy bude realizovať a čo na brankára Krasikova platí.

Urobil ich navlas rovnako iba s rozdielom, že najprv poslal puk k ľavej žrdi a potom k pravej, no z toho istého miesta. K samotnému priebehu duelu poznamenal: "Povedali sme si po prvej tretine za vedenia 3:0 aby sme stále hrali náš hokej, bohužiaľ sa to nepodarilo.

Prišiel totiž veľmi diskutabilný päťminútový trest pre Karola Csányiho, trafil hráča rameno na rameno. Máme na striedačke tablet, videli sme to, že tam žiadny zákrok na hlavu nebol.

Rozhodilo nás to. Inkasovali sme počas tohto oslabenia štyri góly, hosťom to tam padalo, ale zostali sme silní, hrali až do konca a v tretej tretine sme sa vrátili do zápasu, zvládli sme ju. Som rád, že sa nám to podarilo dotiahnuť do víťazstva."

Potrénujeme oslabenia

Radosť z dvoch bodov mal aj dvojgólový zvolenský strelec Marek Hecl. Zvýšil na 2:0 a 3:0 a prihrával na dôležitý vyrovnávajúci zásah na 4:4.

Po stretnutí vravel: „Sme radi, že sme to zvládli aj za dva body, vážime si ich. Niečo sme si po nevydarenej druhej tretine povedali a tretia už bola výborná. Bojovali sme, ukázali sme morálku.

Škoda, že som nepridal hetrik, za stavu 3:0 som mal šance. Bol som prekvapený, že súper nám dal počas päťminútovej presilovky až štyri góly, to som ešte nezažil.

Myslím si, že si to cez týždeň ešte rozoberieme a potrénujeme oslabenia.“

Zvolenčania štvrtýkrát v rade bodovali a doma v tejto sezóne zakaždým Liptákov zdolali. Hoci tentoraz mali na mále a prvýkrát nevyhrali nad týmto súperom na svojom ľade za tri body.

"Nuž stávajú sa aj také veci pri päťminútovej presilovke, že mužstvo dá rýchlo prvý gól, pridá druhý a potom prídu ďalšie.

Nebolo to príjemné, ale stále sme si vraveli, aby sme zostali v pokoji. Verili sme si, že to zvládneme a otočíme zápas,“ dodal Hecl.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HKM Zvolen - Hk 32 Liptovský Mikuláš dnes (hokej, 40. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
28.01.2024 o 17:00
40. kolo
Zvolen
5:4
(3:0, 0:4, 1:0, 0:0, 1:0)
65' minúta
Ukončený
Lipt. Mikuláš
Prehľad
Góly a asistencie: 1. Mudrák (Kašlík, Fortin), 2. Hecl (V. Fekiač, Sládok), 6. Hecl (Kolenič, Rauhauser), 48. K. Gabor (Hecl, Mudrák), rozh. náj. R. Bondra – 33. Avtsin (Egle, Réway), 34. A.Nauš (Sukeľ), 35. Hraško (Réway), 37. Kriška (Hraško, Berry). Rozhodca: Jobbágy, Crman – Pribula, Gegáň (video – Mihálik). Diváci: 1434.
Zvolen najprv pohodlne a rýchlo viedol 3:0, následne inkasoval štyri góly v pätminútovom oslabení a rázom viedli 3:4 hostia. V tretej tretine Gabor šťastným gólom vyrovnal. V predĺžení mohol rozhodnúť Avtsin, mieril však do tyčky. V nájazdoch Zvolen prehrával 1:2, ale dva Bondrove góly rozhodli, že dva body zostávajú vo Zvolene. Príjemný večer a ďakujem za pozornosť.
Koniec zápasu.
goalZvolen víťazí po samostatných nájazdoch, rozhodujúci gól strieľa RADOVAN BONDRA.
Bondra po druhý krát z ľavej strany prekonáva Krasikova pomedzi betóny.
Kriška prestrelil bránu.
Fortin skúsil medzi betóny, ale nedáva.
Egle prestrelil nad bránu.
Berry strelou triafa iba Kupskyho.
Bondra prekonáva Krasikova na lapačku.
Réway rovnako blafák, tiež neúspešný. Rozhodcovia ale ešte išli všetko pozrieť na videu. Následne ale gól platí.
Kašlíkov bekhendový blafák neúspešný.
Egle premieňa pekným blafákom.
Fortin si krásne položil Krasikova a dáva.
Quince si pekne rozhýbal Kupskyho ale nedal.
Hecl bekhendom neuspel.
Autsin medzi betóny neuspel.
Peter Zuzin skúsil zakončenie medzi nohy, ale puk mu skončil.
Samostatné nájazdy začínajú.
V predĺžení sme videli najprv tyčku Avtsina a následne aj niekoľko ďalších šancí. Brankári však zatiahli rolety a tak ideme do samostatných nájazdov.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:50
Rauhauser v zakončení, šiel do kľučky a Krasikov šiel do strany a podrazil Rauhausera, ale už sa nevylučuje.
64:37
Krasikov šiel z brány, ale nerozohral presne, následne si Bondra jeho rozohrávku prevzal, natlačil sa na bránu, ale strieľa nad bránu.
63:18
Fortin prihrával pred bránu Mitchovi Hultsovi, ale tomu puk už po nabruslenom ľade preskočil hokejku.
62:56
Avtsin opäť zakončoval spoza hráča a spoza Fortina mieril mimo.
61:14
Prečíslenie Zvolena, Kašlík prihrával Bondrovi, ale nič z toho nakoniec nebolo.
60:44
importantAvtsin strelou spoza obrancu triafa pravú tyčku!
60:02
Úvodné buly získali hostia.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Zvolenu sa v tretej tretine podarilo veľmi šťastným gólom vyrovnať, ale Liptáci následne výborne bránili a ďalší gól už Zvolenu nedovolili, preto ideme do predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:58
Pokus o hybridný iceing Zvolenu nevyšiel. Zakázané uvoľnenie.
59:43
Mudrákova prihrávka rukou, odpískané. Buly v strednom pásme.
Dnešné stretnutie sleduje 1434 divákov.
59:05
Ruský útočník Avtsin poslal strieľanú prihrávku na bránu, kde ju tečoval Tkáč a Kupsky skoro inkasoval.
58:26
Mitch Hults síce prihrával rozumne do druhej línie, ale veľmi nepresne.
57:08
Strela Viktora Fekiača z ľavej strany, taká prízemná, presná, ale aj Krasikov bol pozorný a vyrazil ju.
56:42
Hostia v plnom počte.
56:35
Mezovský puk získal a vyhadzuje.
55:56
Mitch Hults pálil z pravej strany z prvej a Krasikov vyráža.
54:42
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Žilka – 2 min., podrazenie.
54:42
Kevin Gabor si prebral prihrávku a už už si to mieril na bránu, no hneď na to bol faulovaný.
53:48
Sládok založil rýchly protiútok, po kľučke zakončoval Kašlík, no minul bránu.
52:40
Bondra síce našiel prihrávkou Mitcha Hultsa, ale ten spoza obrancu puk na bránu nedostal.
51:52
Viktor Fekiač v zakončení padá a vzal so sebou aj Krasikova. Následne posunutá brána a prerušená hra.
51:34
51:10
Obranca hostí Vasilyev to teraz schytal od Fortina, už po prvej zblokovanej strele sa len tak tak zdvíhal a práve inkasoval druhý krát. Rozhodcovia radšej prerušili hru. Ruský bek za potlesku tribún odkorčuľoval na striedačku.
50:15
Výborná Heclova strela z ľavej strany a Krasikov vyráža puk betónom.
49:34
Sukeľ – 2 min., sekanie.
49:00
Hostia opäť faulovali a pôjdu opäť do štyroch, avizovaná výhoda pre Zvolen.
47:57
goalZvolen dal gól! Zvolen je odmenený za svoju snahu vyrovnať. Hecl pred bránou bekhendom posunul puk na KEVIBA GABORA a ten takým šťastným lobom preloboval Krasikova a vyrovnáva na 4:4.
Asistoval Marek Hecl a Dávid Mudrák.
47:03
importantZvolen si teraz rozhodil súpera a následne sa do zakončenia z medzikružia dostal úplne voľný Rauhauser, mieril ale nad.
45:59
Fortin vybojoval dva puky a následne z druhého vybojovaného pálil Mudrák od modrej, Krasikov vyráža. Zvolen búši a búši, no zatiaľ je to málo.
45:19
Rýchly útok Zvolena, Viktor Fekiač najprv chcel z ľavej strany prihrávať, veľmi ale nemal komu a tak skúsil strelu na bránu. Mieril však iba do stredu brány.
44:26
44:12
Hostia puk získali a vyhadzujú ho.
43:25
Prečíslenie Zvolena v presilovke, strele Fortina, ale končí zblokovaná. Toto dnes Liptákom ide perfektne.
42:45
Kašlíkovi pri strele puk skočil a hostia ho vyhadzujú.
42:26
Quince – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
41:35
Nahodený puk do Žilku, od modrej puk došiel až do brány, kde ho Kupsky vyráža.
40:39
Zvolen začal aktívne, Kašlík pálil z ľavého kruhu a Krasikov dostal pukom do prilby.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny vyhral Quince.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:45.
Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 21-20
Vhadzovania: 21-16
Vylúčenia: 1-4
Presilovky: 0-4
Oslabenia: 0-0
Do 33.minúty Zvolen kontroloval priebeh a nevyužil tri presilovky v rade. Nasledovalo skutočne prísne vylúčenie Csányiho do konca zápasu, nuž a potom sa začali diať veci, ktoré som azda na hokeji ešte ani nevidel. Liptáci v tej istej presilovke štyrmi gólmi otočili skóre a po druhej tretine vedú už 3:4!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:48
Zvolen v samom závere tlačí súpera a chce vyrovnať, ale hostia pozornou obranou súperovi nič nedovolili.
38:56
Aktuálne na strely 21:18, na buly 20:15.
38:30
Zuzinova prihrávka spoza brány našla Sládoka, ale ten mieri mimo.
37:54
Zvolen vyhral buly, ale následná Mudrákov apohotová strela končí opäť iba zblokovaná.
37:50
Po nepresnej rozohrávke Liptákov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Alexeia Krasikova.
37:07
Domáci konečne v plnom počte.
36:47
Egel pri strele z prvej z ľavého kruhu láme hokejku.
36:10
goalLiptovský Mikuláš dal gól! A máme tu štvrtý gól hostí v tej istej presilovke. MARTIN KRIŠKA strelou z prvej pred chvíľou nedal, ale teraz sa z rovnakej pozície už nemýlil a prestrelil Kupskyho – 3:4.
Asistoval Peter Hraško.
35:18
Delovka Krišku bez prípravy, ale Kupsky sa stihol presunúť a vyráža.
34:37
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Neskutočné. Hostia strieľajú tretí gól v päťminútovej presilovke. Tentokrát Kupskyho prekonáva PETER HRAŠKO čistým priestrelom od modrej čiary – 3:3.
Asistoval Martin Réway.
33:34
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Liptáci strieľajú aj druhý gól v presilovej hre. Sukeľ poslal strieľanú prihrávku pred bránu a našiel hokejku AURELA NAUŠA, ktorý tečom ponad lapačku prekonáva Kupskyho – 3:2.
Asistoval Jakub Sukeľ.
32:48
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Hostia znižujú v presilovej hre. Lotyš Egle vystrelil z ľavého kruhu, Kupsky puk iba vyrazil pred seba kde bol ale najrýchlejší ALEXANDER AVTSIN, ktorý dorazil puk do siete – 3_1.
Asistoval Haralds Egle.
32:07
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Csányi – 5 min. + DKZ, napadnutie oblasti hlavy a krku.
32:07
Tak nakoniec po vzhliadnutí videozáznamu je to trest 5+DKZ.
32:07
Rozhodcovia ešte idú celú situáciu posúdiť aj na tablete na trestnej lavici.
31:59
Csányi tvrdo telom sundal Lahtinena a určite pôjde na trestnú, výhoda pre Mikuláš.
30:48
30:47
Strela Rauhausera od modrej, ale končí iba ztečovaná mimo.
29:53
Zvolen si teraz v presilovke posiela ťažké krížne prihrávky, ktorú aj teraz hostia vystihli a puk vyhodili.
29:27
Hostia vo štvorici.
28:47
Nasleduje 40s presilovka domácich 5:3.
28:47
Nespala – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
28:47
Zuzinova strela do betónu, následne Hraško zlomil hokejku a pri pokuse prestriedať niekde hostia videli na ľade päticu Liptákov.
27:27
Ľalík – 2 min., hákovanie.
27:27
Peter Zuzin v úniku, v nájazde bol pri zakončení faulovaný a Zvolen si zahrá tretiu presilovku.
27:10
importantRauhauser bol na modrej pod tlakom a tak iba nahodil na bránu a po teči Mitchu Hultsa puk takmer skončil v sieti.
26:10
Ďalšia šanca hostí, ale Sukeľ mieste strely z ľavej strany poslal nečakane prihrávku na pravo a tú nečkali ani jeho spoluhráči.
25:30
Šanca hostí, Aurel Nauš zakončoval tesne za ľavým kruhom z dobrej pozície a Kupsky teraz vytiahol kľúčový zákrok.
25:23
25:12
Výborná Zuzinova strela z pravého kruhu a Krasikov zázračne vyráža držadlom hokejky.
24:20
Táto presilovka domácich akosi nejde, viazne kombinácia a hostia práve puk vyhodili.
23:23
Hraško – 2 min., podrazenie.
22:37
Mikuláš momentálne aktívnejší. Najprv strela Aurela Nauša, následne na to zblokovaný pokus Egleho, nuž je sympatické, že hostia zápas nezabalili a hrajú aj za stavu 0:3.
21:45
Quince posielal bekhendom prihrávku pred bránu, tá aj prešla pred bránu ale tam už žiaľ nenašla nikoho.
21:09
Na ľade zostáva ležať hosťujúci Mezovský, ktorý inkasoval neúmyselný úder lakťom zrejme do tváre. Nakoniec ale odkorčuľoval po svojich.
20:53
Mudrákova zblokovaná strela na bránu ani nedošla.
20:02
Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Mitch Hults.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:50.
Strely na bránu: 14-6
Vhadzovania: 13-6
Vylúčenia: 1-1
Presilovky: 0-0
Domáci aj dnes podobne ako v piatok začali tlakom, akurát s tým rozdielom, že dnes sa trafili už z druhej šance. Následne v druhej minúte Hecl zvýšil na 2:0 a neskôr aj na 3:0. A to ešte nebolo z jeho strany všetko, mohol dať aj na 3:0 a aj na 4:0. Liptáci mali v závere tiež dve šance, ale zatiaľ gól nestrelili. Domáci súpera jasne prevýšili a zaslúžene vedú o tri góly.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Prvá tretina končí v útočnom pásme Zvolena, keď ešte domáci hráči ťažia z tlaku po uplynulej presilovke.
19:30
19:29
Hostia výborne blokujú domáce strely a práve znemožnili zakončenie ďalším dvom domácich hráčom.
18:50
Aj tretia strela Fortina končí zblokovaná a pri pokuse o štvrtú mu hostia puk vypichli.
17:57
Dve strely Fortina z ľavej strany, ale oba končia zblokované.
17:29
A.Nauš – 2 min., podrazenie.
17:10
Lahtinen posielal ľahkú prihrávku cez hokejku súpera na Aurela Nauša, tá mu ale preskočila hokejku.
16:22
Cole Hults vysunul do úniku Kašlíka, ale ten do samostatného nájazdu napokon nešiel, pretože zle spracoval puk a ani následná zadovka na Mitcha Hultsa nebola presná.
15:56
Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Jakea Kupskyho.
14:59
importantMartin Kriška v obrovskej šanci. V prečíslení dvoch na jedného zakončoval na vyrážačku, ale chýbalo v jeho zakončení málinko viac presnosti.
14:53
Po presilovke hostí, ktorá v podstate ani nebola sa ku slovu dostali opäť domáci. Fortin strieľal z ľavej strany, ale Aurel Nauš jeho strelu zblokoval vysoko do ochrannej sieti.
14:29
Domáci v plnom počte.
14:09
Hosťom sa presilovka nedarí, Fekiačovi ušiel puk do stredného pásma.
13:30
Zvolen tretí krát vyhadzuje, hostia ešte prakticky ani neboli v pásme.
12:59
Liptáci stále iba v strednom pásme.
12:29
Sládok – 2 min., vrazenie na mantinel.
12:29
Prvá šanca hostí, ale Mezovského strelu domáci zblokovali. Následne tvrdý zákrok Sládoka práve na Mezovského a nasledovalo jasné vylúčenie.
11:30
importantHetrik Mareka Hecla bol na dosah, krásne si v strednom pásme obhodil obrancu a v úniku z ľavej strany šiel do blafáku, ale mieril iba do Krasikova.
10:26
Fortin sa pekne uvoľnil a bekhendom poslal prihrávku pred bránu, ktorá síce nikoho nenašla, ale takmer skončila v sieti.
09:51
Výborná krížna Sládokova prihrávka na voľného Fortina, ale jeho následnú strelu Krasikov chytá.
09:34
Aktuálne na strely 7:4, na buly tiež 7:4.
09:23
Chyba v rozohrávke Zvolena, Nespala ukoristil puk a spoza modrej a spoza obrancu ho poslal na bránu. Toto ale Kupskyho nemohlo ohroziť.
08:10
Aurel Nauš teraz zlomil hokejku a okamžite bol z toho pomerne veľký tlak domácich, ale nič dôležitého sa počas toho tlaku neudialo.
06:56
Hostia sa akože snažia, ale absolútne sa zatiaľ nevedia cez súpera presadiť.
05:32
goalZvolen dal gól! Prečíslenie Zvolena dvoch na jedného končí tretím gólom v sieti Krasikova. Viktor Fekiač unikol s MAREKOM HECLOM a druhý menovaný po sťahovačke strelou puk zavesil do pravého horného rohu – 3:0.
Asistencia Jakub Kolenič a Alec Rauhauser.
04:50
Aktuálne tlak Zvolena, ale rovnako ako Mikuláš aj oni odišli bez nejakej šance.
03:48
Mitch Hults zakončoval síce z uhla, ale vylepšil si pozíciu a Krasikov teraz dobrý zákrokom jeho pokus vyráža.
03:29
Tlak hostí. Zverenci Jamieho Russella pod tlakom len vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Ďalšie buly v ich obrannom pásme.
02:58
Hostia prvý krát nasťahovaní na dlhšiu dobu v útočnom pásme, ale na ich šancu zatiaľ čakáme.
01:51
goalZvolen dal gól! Krasikov dnes nie je vo svojej koži. Toto zakončenie MAREKA HECLA švihom z ľavej strany na lapačku sa určite dalo aj chytiť – 2:0.
Asistoval Viktor Fekiač a Jozef Sládok
00:45
goalZvolen dal gól! Zvolen po druhej šanci hneď v úvode otvára skóre. Prvú strelu Kašlíka ešte Krasikov vyrazil, ale na následnú dorážku DÁVIDA MUDRÁKA už bol prikrátky – 1:0.
Asistovali Matej Kašlík a Alexandre Fortin.
00:17
Už po 17 sekundách sa Zvolen dostal do zakončenia. Mitch Hults zakončil cez Žilku, ale Krasikov bol na mieste.
00:02
Úvodné buly stretnutia vyhral HOSťUJúCI eGLE.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...
Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Kupsky (Petrík) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Čulík – Kašlík, M. Hults, Fortin – Zuzin (A), Marcinek, R. Bondra – Hecl, V. Fekiač, Kolenič – Csányi, K. Gabor, A. Mišiak
Tréner: Jamie Russell

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Mezovský (A), Lalík, Žilka, Vasilyev, Hraško, F. Fekiač, Nátny – Avtsin, Quince, Tkáč – A. Nauš, Egle, Lahtinen – J. Sukeľ (C), Réway (A), Berry – T. Nauš, Kriška, Nespala – Vojtech
Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Jobbágy, Crman – Pribula, Gegáň (video – Mihálik).
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní 40.kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen v piatok síce zdolal Nová Zámky, ale iba za dva body, keď konečne po veľmi dlhej dobe uspel v predĺžení. Nehovoriac o tom, že predĺženie si vynútil až v záverečnej hre bez brankára iba jednu jedinú sekundu pred koncom základnej hracej doby. Novozámčanov mohlo vtedy aj poraziť. Novému trénerovi Russellovi teda vyšla premiéra a rovnako aj novej posile Kanadskému útočníkovi Fortinovi, ktorý nielenže otvoril skóre, ale ešte aj rozhodol v presilovke v predĺžení. Takýto skvelý obrat môže Rytierov dobre nakopnúť aj do dnešného dôležitého stretnutia, pretože stred tabuľky je veľmi vyrovnaný a každý bodík má cenu zlata.

Liptovský Mikuláš v piatok prehral tretí krát v rade. Po dvoch domácich prehrách s Humenným a Michalovcami Liptáci tentokrát nestačili na Bratislavský Slovan. Pritom sa ujali vedenia gólom Jakuba Sukeľa, ale to bolo z ich strany všetko a nakoniec súperovi podľahli 1:3. Mikulášu patrí desiata priečka s 52 bodmi a na deviaty Trenčín má manko iba dva body. Tri teoretické body zo Zvolena by sa teda aj Liptákom veľmi hodili. Otázka pred zápasom by mohla znieť: zlomia zverenci Juraja Faitha sériu prehier, alebo ju natiahnu? Uvidíme.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Rýchly začiatok Zvolena, ešte rýchlejšia otočka. Duel sa napokon rozhodol v nájazdoch